Росія втручалась у вибори в США, аби посприяти Трампу — розвідка

news

Американські спецслужби вважають, що Росія таємно впливала на позиції Дональда Трампа в передвиборній гонці. Про це повідомили американські чиновники низці американських видань.

Про це повідомляє BBCUkrainian. 

Доповідь у виданні “ свідчить про те, що спецслужби “впевнені” щодо російської участі у хакерських атаках.

Washington Post також цитує заяву , яка наводить аналогічні висновки.

Але команда пана Трампа відкидає твердження ЦРУ, кажучи: “Це ті ж люди, які казали, що у Саддама Хусейна є зброя масового знищення”.

Російські посадові особи неодноразово заперечували “хакерські” звинувачення.

У п’ятницю президент США Барак Обама наказав провести розслідування серії кібер-атак під час виборів , в яких звинувачують Росію.

Хакерські атаки були спрямовані на електронну пошту Демократичної партії, а також ключового помічника кандидата в президенти США Хілларі Клінтон.

У жовтні посадові особи уряду США звинуватили Росію у втручанні в кампанію.

New York Times цитує високопосадових осіб адміністрації. Чиновники впевнені в тому, що російські хакери проникали до комп’ютерних систем Національного комітету республіканців, так само як і Демократична партія, але не видавали інформації, яку отримали з ресурсів республіканців.

Спецслужби кажуть, що росіяни передали документи демократів WikiLeaks, повідомляє The Times.

Демократи жорстко відреагували на те, що облікові записи електронної пошти Національного комітету Демократичної партії і голови кампанії пані Клінтон Джона Подести – зламали.

Листи Подести опублікували WikiLeaks і розмістили в Інтернеті.

Цитуючи невідомого “американського високопосадовця”, Washington Post повідомив, що “спецслужби виявили осіб, які мають зв’язки з російським урядом. Вони й надали WikiLeaks тисячі зламаних листів від Національного комітету Демократичної партії та інших, в тому числі голову кампанії Хілларі Клінтон”.

Якось під час кампанії, пан Трамп закликав Росію “знайти” електронні листи пані Клінтон, хоча пізніше він сказав, що це був сарказм.

Демократи стверджували, що атаки були навмисними, аби підірвати кампанію пані Клінтон.

Представник Білого дому Ерік Шульц сказав, що президента Обама почав розслідування, “тому що він сприймає це дуже серйозно”.

За його словами, – “Ми прагнемо забезпечити чесність наших виборів”.

Поки що невідомо, чи доповідь спецслужб оприлюднять.

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев