Різдвяний піст 2021: коли починається і закінчується різдвяний піст, від чого варто відмовитися

news

Різдвяний піст — останній багатоденний піст у році. Його метою є духовне очищення людини та підготовка до свята Різдва Христового. Оскільки напередодні посту (27 листопада) припадає на день пам’яті апостола Пилипа, у народі він отримав ще одну назву – Пилипів.

Суть Різдвяного посту – покаяння через молитву, щоб з чистим тілом, серцем і душею зустріти Ісуса Христа, який з’явився в цей світ.

Різдвяний піст – це не лише тілесне очищення, яке полягає у відмові від їжі тваринного походження, а й робота над своєю духовністю. За сорокаденний період людина має стати на шлях добра, співчуття та гуманізму та відмовитися від звичних земних потреб. Тільки так свято Різдва Христового можна відчути всією своєю сутністю.

Початок і закінчення Різдвяного посту

Тривалість посту — рівно 40 днів, він настає 28 листопада 2021 року і закінчується 6 січня 2022 року.

Різдво відзначається в християнстві як день народження Ісуса Христа від Діви Марії у Віфлеємі. Це одне з найбільших свят, яке відзначається всіма християнськими церквами — православною, католицькою та протестантською.

В останній день посту проводиться урочиста літургія, після якої християни збираються сім’ями у домівки на Святвечір. Традиційно до цього дня господині прикрашають стіл і житло різдвяними вінками, свічками, у багатьох країнах вітають народження Спасителя колядками та піснями, проводять ярмарки, вертепи і спектаклі.

Обмеження і утримання під час посту

Згідно з церковними канонами, під час Різдвяного посту слід утримуватися від вживання в їжу м’ясної і молочної їжі, а також яєць.

Якщо твої наміри і віра непохитні, дотримуйся наступних правил:

  • По понеділках, середах і п’ятницях — сухоїдіння.
  • По вівторках і четвергах можеш дозволити собі гарячу їжу з рослинною олією.
  • В суботу і неділю, крім гарячої їжі з рослинною олією, будуть доречні риба і келих вина.
  • 4 грудня, під час Введення в Храм Пресвятої Богородиці, теж можна вживати гарячу їжу, рибу і вино.
  • На Святвечір, 6 січня, за звичаєм на стіл ставлять гарячу їжу з олією, коливо (солодку кашу з пшеничної, рисової або іншої крупи), дозволено вино в помірних кількостях.

Духовні заборони на Різдвяний піст

Крім смирення в їжі, Різдвяний піст в першу чергу змушує нас замислитися про духовне. Думай про Бога, стосунки в сім’ї, допоможи тому, хто потрапив у складні життєві обставини. Під час суворого посту забороняється:

  • Байдикувати. Це не заборона на відпочинок, а в першу чергу на те, щоб бути без діла, і просто ледарювати.
  • Подорожувати. Звичайно, Covid-19 і так сильно підправив плани на відвідування різних країн, але ось під час посту рекомендується відправлятися в подорож тільки в духовні місця.
  • Веселитися. Відклади галасливі вечірки на час після 6 січня. До речі, Різдвяний піст — прекрасний привід відмовитися від шкідливих звичок.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев