Річка Турія непридатна для купання

news

У Ковелі купальний сезон й досі не може розпочатися, бо вода в річці Турія в межах міста не відповідає санітарним нормам.

Про це пише ПроКовель.

Днями міському голові Олегу Кіндеру знову надійшов лис від Ковельського міськрайонного відділу ДУ «Волинський обласний центр держсанепідслужби України», в якому йдеться про результати лабораторних досліджень води на вміст лактозопозитивних кишкових паличок. За словами начальника міського відділу з питань цивільного захисту та екологічної безпеки Юрія Дідковського, епідеміологи цього разу з’ясували, що даний показник перевищує норму вже в 50 разів.

Нагадаємо, що на початку червня, а купальний сезон в Ковелі стартує з першого червня, спеціалісти Ковельського міськрайонного відділу ДУ «Волинський обласний центр держсанепідслужби України» провели дослідження якості води в акваторії міського пляжу, пляжу санаторію матері і дитини «Турія» та водосховища. І, як йдеться на офіційному веб-сайті Ковельської міської ради, «згідно з результатами лабораторних досліджень встановлено, що вода не відповідає нормативам за мікробіологічними показниками. І це може призвести до виникнення спалахів гострих інфекційних хвороб серед населення. Враховуючи викладене, виконавчий комітет Ковельської міської ради попереджає, що купатися в річці Турія у вищезгаданих місцях небезпечно». Тоді лабораторні дослідження показали, що вміст небезпечних мікроорганізмів більший за норму в 48 разів.

Вміст небезпечних мікроорганізмів у ковельській Турії більший за норму в 50 разів

Напрошується питання, чому ж через півтора місяці після встановлення забруднення поверхневих вод Турія стала ще більш бруднішою. А попереду ж серпень, коли, зазвичай, рівень води в річці знижується і починаються процеси загнивання водоростей. А ще – так і залишається донині не з’ясована причина забруднення водойми і хто ж у цьому винен.

На жаль, з усього видно, що шукати джерело стрімкого погіршення санітарних норм води в Ковельській мерії не поспішають, бо на черговій нараді з керівниками комунальних підприємств присутні лише обурювалися стосовно розбіжностей в результатах лабораторних досліджень проб води спеціалістами Турійської держсанепідслужби та Ковельського відділу.

«Брали на аналіз проби води в один час в одному місці дві лабораторні групи Ковельська і Турійська, а результати різні. В них немає палички , а в нас – є. А в Задибах (село в Турійському районі) паличка пропадає», — прокоментував Юрій Дідковський.

Також він озвучив резюмуючу частину листа Ковельського міськрайонного відділу ДУ «Волинський обласний центр держсанепідслужби України», який надійшов на ім’я міського голови: «Враховуючи вищевикладене можна стверджувати про фекальне забруднення річкової води, можливий негативний вплив на здоров’я мешканців під час купання і необхідність до обстеження вище по течії для встановлення причин забруднення».

Керівник комунального підприємства ТМ «Ковельтепло» Володимир Бойко, який доповідав на цій нараді з іншого питання, порадив спеціалістам відділу з питань цивільного захисту та екологічної безпеки, керівникам міста обговорити дане питання на засіданні виконавчого комітету Ковельської міської ради, прийняти радикальне, дієве рішення, або ж шукати шляхи виходу на рівні області. Одним словом, не замовчувати проблему, яка може призвести до техногенної.

0 Комментариев