Рецепти страв, які можна приготувати у разі відсутності газу чи електрики

news

В умовах війни, коли зникає газ чи світло, актуальним стає питання приготування їжі в екстримальних умовах.

Попереджений – озброєний. Українцям варто зробити запаси продуктів на перший час: закупити крупи, консерви, воду тощо. Також можна зробити їжу, яка мож бути придатна до споживання на довший час.

Шеф та експерт реаліті “На ножах” Алекс Якутов розповів, які крупи можна вживати без варіння.

Гречка

Багато хто й досі впевнений, що гречку потрібно обов’язково варити. Та цю крупу можна просто заливати водою. Причому не окропом, а чистою водою кімнатної температури в пропорції 1:2. Справа в тому, що коричнева гречка вже готова. Якщо подивитись упаковку, там вказано, що вона обсмажена і висушена. Тож простої води буде достатньо аби вона набухла і стала придатною для їжі. У воді вона має настоятися приблизно 5 години. А ліпше 8-10. Після цього її можна вживати.

Ячна крупа

Це каша з подробленого ячменю. Традиційно її теж варять. Але можна заливати і окропом в пропорції 1:2. Дати настоятися мінімум 2 години. Час приготування залежатиме від розміру подробленого ячменю.

Кускус

Ця дрібна крупа готується досить швидко. Її не треба варити. Досить залити окропом так, щоб його було трохи більше, ніж самої крупи. Накрити тарілкою і через 15 хвилин можна споживати.

Перловка

Перлову крупу також можна заливати водою. Причому вода необов’язково має бути дуже гарячою. Заливають її з розрахунку 1:3. Проте, щоб дійти, крупа має настоюватись 24 години.

Геркулес

Цю кашу теж не потрібно варити. Навіть, якщо на упаковці вказано, що вона потребує варіння. Достатньо залити окропом і почекати 15-20 хвилин.

Прості рецепти, якщо вимкнули газ та світло

Каша з тушонкою. Замочити з вечора кашу з розрахунку приблизно 80 г на людину. Додати тушонку. Якщо є можливість розпалити багаття, то кашу з тушонкою краще нагріти на вогні.

Солодка каша зі згущеним молоком та родзинками. Замочити звечора кашу. Вимити ізюм. Перед подачею додати згущене молоко. Якщо є можливість розпалити багаття, то кашу краще проварити на вогні разом із родзинками (можна замінити на цукати чи фрукти).

Запечені у фользі овочі. Приготувати їжу можна у вугіллі, обернувши наявні добре вимиті овочі у фольгу. Картоплю взагалі можна готувати прямо у вугіллі через відсутність фольги, але їсти зі шкіркою її вже не вийде. Приготовлені у фользі овочі можна пустити на салат, наприклад, зробити вінегрет.

Запечена у фользі картопля із салом. Прекрасна та ситна страва. Вимийте картоплю, надріжте картоплини і покладіть всередину по шматочку сала. Оберніть фольгою та покладіть під вугілля.

Солодощі для дітей. Приготуйте солодке тісто. Розріжте на смужки. Намотайте їх на палички, не накладаючи один на одного. Тримайте палички з тістом над вогнем, доки вони не підрум’яняться. Для приготування їжі на вогні найкраще підходить алюмінієвий посуд.

Печиво без духовки. Вам потрібні: жовток 1 шт.; борошно 150 г; сметана 10% 100г; олія рослинна 6 г/1ст.л.; розпушувач 1 ч. л.; підсолоджувач, цукор за смаком; горіхи будь-які, родзинки, сухофрукти 20 г.

Приготування:

  1. З’єднуємо в ємності жовток, сметану, олію, підсолоджувач або цукор і перемішуємо вінчиком.
  2. Додаємо борошно, розпушувач, перемішуємо та всипаємо горіхи. Замішуємо тісто, розкочуємо ковбаскою, ділимо на 7 частин та формуємо печиво. Можна розкачати та вирізати формою.
  3. Зверху прикрашаємо горішками, родзинками (добре вдавлюємо). Готуємо на розігрітій сковороді під кришкою по 5-6 хвилин із кожного боку на малому вогні.
  4. Якщо у вас сковорода погана, то готуємо на вершковому маслі. Печиво можна прикрасити цукровою пудрою.

Що приготувати в термосі?

 

У термосі можна “зварити” овочевий суп. Нарізаємо дрібно овочі (картоплю, моркву, цибулю, броколі, зелений горошок) Заливаємо двома стаканами кип’ятку і залишаємо години на 1,5-2.

З м’ясом, якщо немає можливості його попередньо хоча б обсмажити на сковороді, краще не ризикувати. Але для приготування курячого супу можна використовувати бульйонний кубик. Нарізаємо дрібно моркву, додаємо цибулю, спеції, вермішель — краще з цільнозернового борошна чи ту, що розварюється довше, та залишаємо упрівати в термосі пів години

Якщо у вас є борщова заправка, то приготування борщу в термосі — справа лічених хвилин. Беремо половину 0,5 л борщу з банки, додаємо ковбасу шматочками або залишки відвареного/смаженого/запеченого м’яса чи навіть риби. Зелень та часник – за бажання. Заливаємо окропом у термосі. Витримуємо борщ у термосі хвилин 20-30. Готово!

Макарони. Засипати в термос під саму шийку макарони. Бажано пір’їнки чи витушки. Посолити. Залити окропом по плічка термоса. Закрутити. Хвилин через 40 — макарони готові.

“Різотто” з рису. Білий шліфований рис (обирати пропарений) вимагає гарячішого середовища. Перед його закладкою прогрійте термос, наливши в нього окропу на кілька хвилин. Після цього злийте воду та дійте за вже відомою схемою, додаючи до рису сіль, спеції, оливкову олію та заморожену овочеву суміш. І обов’язково добре промивайте крупу перед приготуванням!

Яйця по-японськи. Онсен-тамаго — приготовані в гарячій (не киплячій) воді яйця — мають дуже ніжний смак, схожий на смак некрутих яєць, завдяки однаковій кремоподібній консистенції жовтка і білка. У Японії їх готують у гарячих джерелах, але термос теж із цим впорається! Як готувати: візьміть пару яєць і занурте їх у термос, залитий доверху окропом. У вас є 20-25 хвилин, щоб підготуватися до гастрономічного задоволення. Онсен-тамаго подаються соло і використовуються в різних супах.

Сочевичний суп. Потрібно: сочевиця — 150 г, сухий курячий бульйон — 2 ч. л., цибуля — 0,5 шт., морквина — 1 шт., лавровий лист — 2-3 шт., окріп — 300 г. Попередньо необхідно замочити сочевицю на ніч у холодній воді. Зранку — наріжте цибулю, шинку й моркву невеликим кубиком. Складіть всі інгредієнти в термос, залийте окропом. Щільно закрийте термос кришкою. Далі суп буде готуватися сам. Але довго — протягом 4 годин.

Компот. Покладіть у термос ягоди (свіжі, або заморожені — які є), додайте трохи цукру та залийте окропом. Через 2-3 години компот готовий. Якщо хочете узвар із сухофруктів (сушених яблук, чорносливу, кураги, родзинок), будьте готові почекати годин 10-12. Його краще готувати з вечора.

 

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев