Питання за парламентом: два міністерства підтримали законопроект про реєстровані партнерства, до яких входять й одностатеві пари

news

Законопроект про реєстровані (цивільні) партнерства може зрушити з мертвої точки, до цього часу його блокували Мін’юст та Міноборони. 

Про це повідомляє автор цієї ініціативи, Народна депутатка України від партії “Голос” Інна Совсун. 

Міноборони змінило позицію й підтримало законопроєкт про реєстровані партнерства. 

Але це ще не все. Міністерство юстиції, яке мало розробити альтернативний законопроєкт про партнерства, також змінило позицію. Тепер воно готове підтримати мій законопроєкт №9103 і готує до нього правки до другого читання. 

Тепер ініціатива цілковито за парламентом, який має підтримати законопроєкт у першому читанні та дати можливість Мін’юсту — внести свої правки в другому. 

Адже досі негативні висновки цих міністерств блокували подальше просування законопроєкту в парламенті. 

Читайте також: Волинянин намагався провезти до Польщі 228 пачок цигарок, які порозховував по автівці

Як сказав Мін’юст, якщо ухвалити законопроєкт №9103, Україна виконає свої зобов’язання по статті 8 Конвенції про права людини. І зникнуть підстави подавати позови до Європейського суду з прав людини проти України через дискримінацію.

Міністерство юстиції оцінює законопроєкт як перший прогресивний крок до конструктивного діалогу з суспільством. Мета якого — створити правовий механізм захисту прав людини та її основоположних свобод.

Думаю, ви бачили, що на парламентських виборах в Польщі перемогла опозиція, яка підтримує рівні права для одностатевих пар. Я дуже хочу, щоб Україна не лишалася єдиною країною в Європі, що досі тримається за мpaкoбiccя pociйського міра” – наголошує народна депутатка. 

Читайте також: На Волині збирають пластиковий “непотріб”, який дуже допомагає нашим захисникам: що приймають та куди можна здати?

0 Комментариев