П’ятниця, 13: найцікавіші міфи та факти про “страшну” дату

news

Чому так бояться саме п’ятниці 13-го? Чому не четверга, не середи, а саме п’ятниці? Для тих, хто вірить у забобони, постає питання: як пережити цей день. Однак, чи варто так боятися?

З’ясуємо спочатку, чому у людей виникає страх саме цієї п’ятниці? Є версія, що цей день почали вважати нещасливим після 1307 року.

У Франції у той час починала зростати роль тамплієрів. Цей орден був неймовірно багатим. Звісно, що французькому королю це не подобалося. Тому у п’ятницю, 13 жовтня 1307 року, провели масові арешти тамплієрів. Їх звинуватили у злочинах проти релігії та моральності, зокрема, у зреченні Христа, поклонінні дияволу, розпусті. Для того, аби дістати докази, інквізитори застосовували жорстокі тортури.

Крім того, існують версії, що саме у п’ятницю 13-го згрішили Єва та Адам, а Каїн убив Авеля. Щоправда, невідомо, як це вирахували.

Також число 13 вважають нещасливим тому, що Ісус Христос був тринадцятим разом зі своїми учнями, і саме у п’ятницю його розіп’яли.

Факти про п’ятницю 13-го

 1. Цього року таких п’ятниць є аж 3! Дві із них ми уже пережили у лютому та березні. А третя – сьогодні!
 2. Є таке математичне правило: якщо місяць розпочався в неділю, то у ньому обов’язково буде п’ятниця 13-го.
 3. Панічний страх «нещасливої п’ятниці» можуть допомогти подолати психотерапевти. “Їхньою” мовою ця фобія називається «параскаведекатріафобія».
 4. У п’ятницю, 13-го липня 1931 року, арештували та засудили відомого американського гангстера Аль Капоне.
 5. У Лік-Спрінгсі, штат Індіана, США, є такий закон – чорних котів у п’ятницю 13-го випускають лише із дзвіночками на шиї.
 6. У 18 ст. уряд Британії хотів спростувати забобон – один із кораблів назвали «П’ятниця 13». На воду він був спущений саме у п’ятницю 13-го. Після того ніхто корабля не бачив.
 7. У п’ятницю 13-го в 1988 році хакери запустили вірус, який стер більше тисячі файлів у всьому світі. Із того часу хакери взяли собі за традицію зламувати комп’ютери у цей день.
 8. Іспанські і португальські моряки навпаки вважають, що п’ятниця 13-го є щасливим днем для виходу в море. Справа у тому, що Христофор Колумб розпочав своє плавання до Америки саме у п’ятницю.
 9. Найбільш популярний фільм про цю дату – це «П’ятниця, 13».
 10. У Британії в цей день майже не проводять хірургічних операцій.
 11. Мільярдер Воррен Баффет якось зізнався, що намагається укладати контракти саме 13-го числа.
 12. Більше 60 мільйонів людей у всьому світі страждають від страху п’ятниці 13-го.
 13. Відомі люди, що народилися в п’ятницю 13-го, – Маргарет Тетчер (13 жовтня 1923) і Фідель Кастро (13 серпня 1926 року).

Чи боятися цього дня, вирішувати лише вам. Однак не забувайте, думки матеріальні, тому, зазвичай, із нами стається те, чого ми боїмось. Радимо вам думати лише позитивно. Як то кажуть, посміхнись і світ посміхнеться у відповідь!

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

0 Комментариев