ПЦУ проводитимуть різдвяні богослужіння двічі – 25 грудня і 7 січня

news

Про єдиний день Різдва, а саме 25 грудня, суперечки в суспільстві тривають вже давно. 

Православна церква України пішла шляхом найменшого спротиву, а саме прийняли рішення про проведення різдвяних богослужінь двічі, а саме 25 грудня та 7 січня. 

Таке рішення було ухвалене на Священному синоді, який відбувся 18 жовтня. 

Рішення №19 «Про можливість звершення богослужіння на честь Різдва Христового за Новоюліанським календарем 25 грудня 2022 р.» Беручи до уваги численні запити та враховуючи дискусію, яка протягом багатьох років точиться в Церкві та в суспільстві; передбачаючи, зокрема через обставини війни, загострення у публічному просторі календарних суперечок; з метою вивчення реальної церковної потреби в здійсненні у близькому часі календарних змін, Священний Синод Української Православної Церкви (Православної Церкви України), вирішив:

Там, де для цього існують пастирські обставини та засвідчується бажання вірних, як виключення дозволити за рішенням настоятеля та громади 25 грудня 2022 р. звершити богослужіння за чином свята Різдва Христового з подальшим поданням через єпархіальні управління до Київської Митрополії письмової інформації про число учасників такого богослужіння. У разі звершення такого богослужіння його учасники в цей день звільняються від обмежень посту.   

За інформацією: прес служби Православної церкви України 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев