Прикриваючись гуманітаркою намагався ввезти через “Устилуг” незадекларовані інструменти на понад мільйон гривень

news

Митники виявили незадекларований товар в великому обсязі, який киянин намагався приховати під виглядом гуманітарної допомоги.

Під прикриттям гуманітарки киянин намагався ввезти комерційну партію інструментів вартістю понад 1 млн грн без сплати податків. Таке “маскування” викрили на посту “Устилуг”. 

Під час в’їзду в Україну чоловік подав документи про те, що він доставляє вироби медичного призначення до благодійного фонду, які українцям подарували донори зі Словаччини. Однак у ході митного огляду мікроавтобуса в ньому було додатково виявлено майже 4 тисячі штук сверл, мітчиків, врізних та шліфувальних кругів відомого німецького виробника. Під час складання протоколу громадянин пояснив, що товар належить йому особисто, але він його не декларував, бо “боявся штрафу за недотримання вагових норм”.

Митники роз’яснюють, що митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через кордон України. Декларування здійснюється на “червоному коридорі” шляхом заявлення за встановленою формою точних відомостей про товар, його характеристики та мету їх переміщення. У випадку із цими інструментами імпортер мав обов’язок сплатити до державного бюджету до 10% мита та 20% ПДВ залежно від коду та вартості товару. 

Читайте також Свята по новому: від 1 вересня переходимо на новоюліанський календар

Натомість, недекларування товару комерційного призначення тягне за собою накладення штрафу у повному розмірі вартості предметів правопорушення з їх конфіскацією (ст. 472 МКУ).  Відтак, задекларована гуманітарна допомога попрямувала до свого отримувача, а от інструменти вартістю понад 1 млн грн – чекатимуть на складі митниці остаточного рішення суду про штраф та конфіскацію. 

Як бачимо, платити податки вчасно і чесно – не тільки патріотично, але й набагато економніше. Знайте і дотримуйтесь митних правил!

Читайте також Одноразові виплати до Дня Незалежності України : хто з жителів Волині отримає гроші?

За інформацією: Волинської митниці 

0 Комментариев