Приготуйте diia.pl: українцям, які повторно планують поїхати до Польщі варто знати нові правила перетину кордону

news

Польща оновила правила повторного перетину кордону українцями. Відтепер громадяни України повинні пред’явити прикордоннику diia.pl, щоб не втратити статус PESEL UKR.

Громадянам України, які повертаються до Польщі, необхідно повідомити прикордонників під час паспортного контролю про в’їзд до Польщі у зв’язку з використанням тимчасового захисту та щоразу пред’являти електронний документ diia.pl!

–  повідомляє прикордонна служба Польщі.

Щоб уникнути втрати статусу PESEL UKR у зв’язку з виїздом з території Польщі на термін, менший за 30 днів, іноземець, який повертається до Польщі, повинен повідомити співробітника Прикордонної служби, який здійснює паспортний контроль, про намір в’їхати у зв’язку з використанням права тимчасового захисту в Польщі і кожного разу показувати електронний документ diia.pl (навіть якщо мандрівник їде на роботу в Польщу чи з іншою метою, але водночас він користуватиметься тимчасовим захистом в Польщі).

Недотримання цих вимог може мати наслідком виключення українця з баз даних, на основі яких надається статус PESEL UKR.

Крім того, у людини має бути дійсний закордонний паспорт.

Збереження статусу PESEL UKR є важливим для українців, які втекли від війни до Польщі. Він дає змогу користуватися соціальними пільгами, які їм тут надали.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев