Провідна неділя: чому нічого не можна забирати із кладовища додому

news

У православних християн триває період, в який традиційно відвідують померлих родичів та близьких на кладовищах.

Цвинтар завжди вважався особливим місцем, де кожна людина намагається поводитися згідно з деякими прикметами. Одна з них говорить, що не можна нічого приносити з кладовища додому. Чи це так насправді і чому цього не варто робити?

На запитання, чи можна брати з цвинтаря речі, будь-хто відповість, що ні. Однак далеко не кожен пояснить чому.

Езотерики та давні повір’я стверджують, що з цвинтаря не можна брати жодних речей, у тому числі їжу, землю, квіти та інші рослини, сувеніри та подарунки, залишені на могилах. Пояснюється це тим, що будь-який предмет, що побував на цвинтарі і торкнувся тутешньої землі, просочується мертвою енергією. Як правило, люди приходять на цвинтарі з не найкращими емоціями: вони сумують за людьми, які померли, сумують і тужать. Енергетика болю і смутку просочує все навколо, у тому числі й речі, що знаходяться на цвинтарі. Саме тому, взявши з цвинтаря предмет із подібною енергетикою, людина порушить свій природний захист і спричинить лише одні нещастя.

Тобто, забираючи річ з цвинтаря, Ви приносите до будинку мертву енергетику. Подібним вчинком можна накликати лихо на себе та інших членів сім’ї у вигляді хвороби, невдач чи смерті.

З погляду об’єктивності, брати чужі речі з цвинтаря просто негарно. До такої точки зору схилиться православна церква. Вона не визнає духів на цвинтарі.

Люди прикрашають могилки своїх близьких, вкладаючи в це особливе значення. Якщо наступного разу, повернувшись на цвинтар, вони не виявлять залишених там предметів, це викличе лише смуток та розлад.

Містичні причини

Містики запевняють, що всі предмети, які так чи інакше опинилися на цвинтарі, стають власністю померлих. Якщо людина щось забирає з могили, це турбує і сильно злить небіжчиків. Вони намагатимуться повернути свою річ і здатні на страшну помсту.

Забрати предмет з цвинтаря і цим не потривожити душу померлого можна лише тому випадку, якщо місце цієї речі поставити аналогічну (інакше кажучи, залишити відкуп). Наприклад, забираючи вазу, що розбилася, варто поставити на її місце нову, тоді небіжчик сприйме це як знак кохання і поваги, а не як спробу крадіжки.

Некромагія

Ще однією вагомою причиною, через яку не можна брати предмети з цвинтаря, стає той факт, що залишені в цьому місці речі могли бути використані в некромагії. У цьому напрямку чорної магії за допомогою цвинтарної енергії наводяться псування та прокляття. 

Якщо людина, яка не в темі, принесе з могили заговорений предмет, вона перенесе на себе некротичну енергію. Вона приваблює відчуття страху, депресію, хворобу чи смерть.


Які речі не можна брати з цвинтаря?

У народі існує негласний список, який категорично не можна брати з цвинтаря:

  • Будматеріали: щебінь, пошкоджені плити.
  • Металобрухт у вигляді старих огорож, лозин, лавок та ін.
  • Рослини, які можуть бути наповнені негативною енергією.
  • Прикраси знайдені на могилах або просто на дорозі.


Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев