Процедуру розмитнення євроблях спрощують – Президент підписав закони

news

Володимир Зеленський підписав закони, що передбачають тимчасове запровадження нової процедури розмитнення авто на європейських номерах.

Про це  повідомили у пресслужбі глави держави.

Ці закони, ухвалені Верховною Радою 15 квітня 2021 року, тимчасово спрощують механізм розмитнення імпортованих з Європи автомобілів, а також сприяють  захисту довкілля від шкідливих викидів, – йдеться у повідомленні.

Вживані автомобілі з європейською реєстрацією, старші п’яти років, які були ввезені на територію Україні до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.
Сума акцизного податку залежатиме від віку автівки, об’єму та типу двигуна й не залежатиме від її вартості.

Базова ставка коливатиметься від нуля до 150 євро, і в більшості випадків вартість розмитнення не перевищуватиме однієї тисячі євро.

Такі автомобілі тимчасово звільняються від оподаткування ввізним митом.

За пільговим механізмом може бути розмитнений один автомобіль однієї категорії одного власника.

На пільгове митне оформлення дається 180 днів з моменту набрання чинності законами. Учасники АТО/ООС матимуть змогу скористатися пільговим розмитненням протягом 270 днів.

Закон не поширюється на авто ті, що не відповідають екологічним нормам «Євро-2» й вище. Також якщо походять з держави-окупанта (держави-агресора) чи ввезені з тимчасово окупованої території України.
0 Комментариев