Прощена неділя: чому сьогодні просять прощення?

news

Минув Масляний тиждень. Завтра, 7 березня, розпочинається Великий піст у православних християн. Тож сьогодні відзначають Прощену неділю. Що це за свято?

В останню неділю перед початком Великого посту Свята Церква встановила особливий день, коли ми просимо пробачення за свої провини і самі прощаємо образи ближнім. Адже Великий піст, зокрема, є і часом примирення з Богом, яке неможливе без виконання настанови Писання щодо миру з ближніми: «Якщо можливо i залежить вiд вас, перебувайте в мирi з усiма людьми» (Рим. 12: 18). Цим, а також молитвою та духовним і тілесним очищенням ми оновлюємо себе для зустрічі Воскресіння Христового.

Людське життя полягає у єдності душі і тіла. Тож і піст має бути духовним і тілесним. У цю неділю ми відмовляємося не лише від м’яса, а й від молочних продуктів, тому її називають сиропусною. Проте одне лише обмеження в їжі не має сенсу, якщо ми не дбаємо про духовне очищення. Через молитву, покаяння і добрі вчинки ми повертаємося до Бога.

Тож нехай Господь допомагає вам пройти Великий піст достойно, дарує мудрість, щоб примиритися з ближніми і не бути байдужими до проявів гріха. Шукаймо нагоди допомогти ближньому, а не засудити за його вчинки чи слова. Своєю стриманістю, смиренням, неосудженням і милосердям ми очищуємося духовно, і стаємо причасниками Царства Божого, яке «не їжа i питво, але праведнiсть, i мир, i радiсть у Святому Духовi» (Рим. 14: 17).

Про це йдеться на офіційній сторінці Православної церкви України у мережі Фейсбук.

Автор статті: Олійник Олеся

0 Комментариев