Продюсер з Волині – претендентка на “Еммі”

news

Вперше за останні 10 років на найзнаменитішу телевізійну премію в світі «Еммі» номінована українка – продюсер Вікторія Бутенко з Володимира-Волинського. Про це повідомляє visnyk.lutsk.ua.

Її кандидатуру висунув канал CNN за участь у проекті «Україна: стрільба на Майдані Незалежності» (Ukraine: Shooting in Independence Square).

Для самої Вікторії номінація на «Еммі» стала повною несподіванкою, пише «Сегодня». «Я дізналася зовсім випадково. Бачила, що оприлюднені імена номінантів на «Еммі», але пильної уваги не звернула. А пізно ввечері, вже через півтора дня, колеги надіслали мені на мейл лист, мовляв, якщо я раптом не помітила, то мене номінували на «Еммі”. Я була дуже здивована, подивилася, а там дійсно моє ім’я! Я не очікувала», – каже Вікторія.

У проекті, за який Вікторія Бутенко номінована на «Еммі», йдеться про події на Майдані 20 лютого 2014 року. Цей день був найтрагічнішим за весь час протистояння: снайпери відкрили прицільний вогонь по учасниках Революції Переваги на вул. Інститутській. Жертвами стали кілька десятків людей, сотні – зазнали поранень. Всього з 18 по 20 лютого було вбито 73 протестуючих, загинули 11 працівників правоохоронних органів.

Редакція каналу CNN, де працювала Вікторія, знаходилася в самому епіцентрі подій – в будівлі по вул. Інститутська, 4. Кожен день продюсер ходила на роботу і поверталася додому через Майдан. «Було дуже страшно і тривожно, що тут приховувати. Події тих днів я пам’ятаю уривками, оскільки ми працювали дуже інтенсивно. На жаль, не збереглося навіть фото. Але кілька моментів того дня я пам’ятаю дуже чітко. 20-го лютого я спустилася на перший поверх, де знаходився медпункт, і раптом побачила, як занесли перших загиблих. Всі відразу зрозуміли, що відбувається, і люди кинулися розшукувати своїх рідних, які стояли на Майдані. При мені батько знайшов тіло свого сина. Потім ігший чоловік побачив свого сина загиблим. Ним був 19-річний Устим Голоднюк. При ньому була блакитна каска, він вірив, що вона його захистить…», – розповіла Вікторія.

Про ці події їй складно згадувати навіть через півтора року. «З одного боку – відчувала людський шок від того, що відбувалося, з іншого – потрібно було терміново знайти оператора, щоб світ знав про те, що коїться. Мене після роботи якийсь час просто трясло – не від страху, а від усього, що я побачила», – згадує продюсер.

З іноземними ЗМІ Вікторія Бутенко працює вже більше 10 років. Першим закордонним виданням, з яким вона співпрацювала, було «Los Аngeles Times», і за роки кар’єри цей список поповнився такими брендами, як NBC, BBC, CNBC, «Al Jazeera International», «The Wall Street Journal», «The Telegraph», «The Guardian», «The Observer» і т.д.

Зараз, крім роботи на CNN, Бутенко бере участь у підготовці роману «Аеропорт» відомого журналіста, фотографа Сергія Лойко. Він був у донецькому аеропорту під час боїв і на власні очі бачив події там. Книга вийде у світ на початку вересня.

0 Комментариев