Про що свідчить колір шкіри

news

У більшості випадків поява рум’янцю на щоках свідчить про гарне здоров’я. Але, виявляється, нерідко саме почервоніння щік може вказувати на проблеми в роботі організму.

Тому медики радять уважніше придивлятися до своєї шкіри. Адже зміна її кольору може сигналізувати про серйозні проблеми.

Невже рум’янець може бути ознакою порушень у роботі організму?

Це може свідчити про проблеми із судинами (підвищений артеріальний тиск) або про порушення в роботі серця. Шкіра і справді є непоганим діагностом. Приміром, темні кола під очима можуть бути «сімейною ознакою». Але нерідко саме ці потемніння сигналізують про захворювання печінки. А от синюшність губ виникає внаслідок ускладнень при хворобах серця чи легень.

Якщо людина бліда на обличчі, причиною цього дуже часто є анемія. Також блідість нерідко буває у людей, хворих на лейкоз чи інші захворювання крові. Якщо на шкірі виникають білі плями, це може бути проявом вітиліго. При цій недузі ділянки без пігменту проявляються на різних частинах тіла – на ногах, зокрема колінах, руках.

Якщо в людини жовтуватого кольору шкіра, медики радять перевірити рівень білірубіну. Це може свідчити про розвиток гепатиту?

Розвитком жовтяниці практично завжди проявляються захворювання печінки. Йдеться про жовтуватий колір шкіри. При таких недугах часто зауважується й розширена капілярна сітка обличчя. Шкіра стає сухою, на долонях – почервоніння. А на передній черевній стінці при таких проблемах можна розгледіти так звану голову медузи – розширення вен, що має характерний малюнок.

Досить часто захворювання внутрішніх органів проявляється саме змінами кольору і стану шкіри. Тому, щойно помітили порушення, зверніться до лікаря. Бо навіть появою болючих заїдів організм сигналізує про проблеми, а саме про нестачу вітамінів A, E, D. Відрегулювати це допоможе спеціаліст.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев