Про що говорили на засіданні ради оборони Волинської області

news

Керівництво виконавчої гілки влади у Волинській області, а також правоохоронних та силових структур провело засідання ради оборони. Цього разу говорили про результати перевірки діяльності військкоматів, райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування під час виконання завдань 4­ї, 5­-ї та 6 хвиль часткової мобілізації. Окрім того, зачепили й інші теми: осінній призов на строкову службу, створення та розгортання у шести районах області нових районних військкоматів тощо.

Про це повідомляють відділі інформаційної політики Волинської облдержадміністрації.

Упродовж 16-19 вересня цього року представники Міноборони здійснювали перевірку. Про результати інформував військовий комісар облвійськкомату Роман Кулик. Особливо акцентував на тому, що облік офіцерів запасу належним чином не організований, як і точний облік військовозобов’язаних. Проблема також – відсутність елементарного досвіду у військовозобов’язаних.

“Ми доволі активно працювали під час усіх хвиль мобілізації, ­ підкреслив Володимир Гунчик. – За зведеними результатами виконали завдання на 80%. Зараз потрібно переформатувати роботу. Головне – звірити інформацію, наявну в комісаріатах, сільських, селищних, районних радах та райдержадміністраціях. Пропоную під час наступних засідань ради оборони області заслухати всіх, адже відповідно до чинного законодавства цією роботою в першу чергу повинні займатися сільські, селищні голови та представники військкоматів. Ми повинні вимагати від них уточняти дані обліку. То – їхня персональна відповідальність”.

Що ж до осіннього призову, то завдання для волинян визначене: 308 осіб повинні виконати свій громадянський обов’язок. Одначе більше 3 тис. осіб узагалі не з’явилося для проходження військово­-лікарської комісії. Найбільше – у Ковелі та Ковельському райо­ні, обласному центрі та Луцькому райо­ні, а також у Камінь-­Каширському краї. Тоді як на Маневиччині впоралися із поставленим завданням.

Роман Кулик вкотре підтвердив інформацію, що призовників не спрямовують у зону бойових дій, лише – у військово­навчальні центри та військові частини. Окрім того, наголосив військовий комісар області, всі новостворені районні військові комісаріати працюють. Щоправда, в окремих ще тривають ремонтні роботи. Відтак п’ять – на завершальному етапі. Із іваничівською структурою є певні проблеми. До 10 листопада всі роботи необхідно завершити – вказівка голови.

Вперше під час засідання ради оборони говорили про заходи територіальної оборони, проведені цьогоріч та заплановані на 2016 рік.

“Волинь уперше з восьми областей самостійно провела навчальні заняття загонів оборони, ­ повідомив начальник відділу оперативної і територіальної оборони облвійськкомату Ігор Шепелєв. – Попередньо заплановано у наступному році провести командно­штабне навчання та навчання загонів рот охорони та загонів оборони”.

У відповідь голова облдержадміністрації зауважив: у планах ­ створення центру підготовки керівного складу підрозділів територіальної оборони при обласному військкоматі. З-­поміж ініціатив, які мають намір реалізувати наступного року, ­ створення матеріально­технічної бази, аби проводити штабні навчання.

“Це не є величезні затрати, ­ – прокоментував Володимир Гунчик. ­- Цьогоріч із обласного бюджету витратили на заходи оборони близько десяти мільйонів гривень. Аби створити центри і забезпечити необхідну для відповідної роботи матеріально-­технічна база, потрібна така ж сума коштів”.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев