Представники України та Польщі зустрілися у Варшаві: обговорювалося питання про розблокування кордону

news

Сьогодні, 28 березня, у столиці Польщі місті Варшава відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска. Це був черговий раунд українсько-польських урядових консультацій.

Переговори тривали понад шість годин. Сторони обговорили низку важливих питань, серед яких ситуація на кордоні, торгівля в агросекторі, транспортний сектор.

За словами Шмигаля, “Україна та Польща є стратегічними союзниками. Ми повинні чітко розуміти, наскільки важлива взаємопідтримка та потенціал нашого співробітництва”.

Головним досягненням стало підписання спільної заяви за результатами консультацій.

У ній окреслили наші поточні двосторонні відносини та подальші плани,

зауважив глава українського уряду.

Крім того, Шмигаль та Туск говорили про постачання зброї для України, продовження лібералізації торгівлі, зокрема, можливість українським виробникам продовжувати експортувати свою продукцію до ЄС без митних обмежень.

Важливим питанням став розвиток інфраструктури та відновлення. Уряд України вніс пропозиції стосовно будівництва автостради “Краківець-Львів-Броди-Рівне”.

Мова йшла і про енергетичні питання, включаючи будівництво лінії електропередачі “Хмельницька АЕС – Жешув”.

Стосовно європейської інтеграції України, то за словами українського представника, Польща взяла на себе зобов’язання працювати разом з нами, щоб перша міжурядова конференція між ЄС та Україною з питань переговорів про вступ в Євросоюз відбулася вже протягом першої половини цього року.

Прем’єр-міністр Дональд Туск підкреслив, що під час переговорів з головою українського уряду їм вдалося досягти згоди щодо функціонування транспортного сектора.

Коротко кажучи, мова йде про те, аби можливості польських перевізників та українських перевізників були однакові. Вимоги, ті самі обставини… Аби не було нечесної конкуренції. Це означає, що українська сторона мусить докласти трохи більше зусиль, а польська сторона — проявити більше розуміння та терпіння,

 — сказав очільник польського уряду.

Наше майбутнє — у спільноті польсько-українських інтересів, 

— додав прем’єр-міністр Туск.

Переговори свідчать про те, що Україна та Польща прагнуть до пошуку взаємовигідних рішень у складних питаннях. Співпраця між двома країнами є важливою для розвитку обох держав.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев