Правова допомога у справі про стягнення аліментів на утримання дружини

news
До Іваничівського бюро правової допомоги Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась клієнтка, яка перебувала у відпустці для догляду за дитиною, відповідно, не мала змоги працювати, оскільки дитина потребувала посиленого догляду. Єдиним джерелом доходу була соціальна допомога при народженні дитини та аліменти, які батько сплачував на дитину.

Проаналізувавши наявні документи було встановлено, що жінка також має право на утримання від чоловіка, оскільки вона проживає з малолітньою дитиною і у зв’язку з вихованням дитини, веденням домашнього господарства, не має можливості працевлаштуватись та отримувати кошти на своє забезпечення. А батько дитини працездатний, має належний дохід у вигляді заробітної плати і, відповідно, у нього є можливість надавати допомогу дружині.

Зібравши відповідні документи, начальник Іваничівського бюро правової допомоги Надія Адамович подала позов до суду, спираючись на вимоги Сімейного Кодексу України:

Дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного. Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу. Один з подружжя є таким, що потребує матеріальної допомоги, якщо заробітна плата, пенсія, доходи від використання його майна, інші доходи не забезпечують йому прожиткового мінімуму, встановленого законом».

                                    Начальник Іваничівського бюро правової допомоги Надія Адамович

У судовому засіданні відповідач позов не визнав, подав відзив, де вказав що несе особисті витрати, пов`язані із забезпеченням гарантованого законом мінімального прожиткового мінімуму, сплачує аліменти на дитину, несе витрати на ремонт будинку, потребує додаткових витрат на лікування.

Суд, оцінивши подані докази та свідчення, позовні вимоги задовольнив частково, присудивши позивачці кошти на її утримання (аліменти), у зв`язку із доглядом за дитиною до досягнення нею віку 3-х років у розмірі 800 грн щомісяця.

0 Комментариев