Постимо смачно: котлети без м’яса
Піст можна зробити смачним! Кращі рецепти котлет без м’яса від нас для Вас
Головку білокачанної капусти вагою близько 1,5 кілограма очистити, вирізати качан і дрібно порізати (можна використовувати спеціальну тертку). В цілому вам знадобиться кілограм подрібненої капусти. Налити в каструлю води, додати оливкової олії – кілька ложок, скласти капусту і тушкувати близько 20 хвилин.
Половину склянки манки акуратно всипати в каструлю, безперервно помішуючи капусту. Протушкувати хвилин десять. Зняти каструлю з вогню, додати сіль, кріп, кмин, суміш перців і залишити охолонути. З маси сформувати круглі котлетки, обсмажити в олії – з одного і з другого боку, попередньо обваляти в сухарях.
Можна приготувати соус до цієї страви: в томатний сік додати подрібнений часник і нарізану петрушку.
2. Котлети з моркви
Кілограм моркви очистити, вимити, нарізати тонкими скибочками. Залити моркву водою і тушкувати до м’якості. Після цього збити блендером до однорідності, акуратно всипати половину склянки борошна, швидко розмішуючи, щоб не вийшло грудок. Варити ще хвилин десять – посолити, додати перцю, паприку і інших приправ за смаком. Одну цибулину дрібно порізати, обсмажити в олії, після чого додати до морквяної масі і залишити охолоджуватися. Сформувати круглі котлетки, обваляти в сухарях, після чого обсмажити.
До котлет можна приготувати наступний соус: мед змішати з гірчицею в пропорції 3: 1, додати товчені волоські горіхи.
3. Котлети гречані з грибами
Відварити без солі склянку гречаної крупи, остудити. Обсмажити 300 грамів печериць, разом з подрібненою цибулиною і однією натертою морквою. 100 грамів хліба (краще житнього) залити водою. У блендері змішати гречку, гриби з овочами, хліб, сіль, часник, петрушку, перець, будь-які приправи, які ви використовуєте для м’ясного фаршу. Сформувати з отриманої маси котлетки, обваляти в сухарях, потім обсмажити.
Подавати з пісним соусом: пшеничне борошно (грам 50), розвести водою, після чого обсмажити на сковорідці, додати сіль, трохи соку лимона і мускатний горіх.
4. Котлети з квасолі
Квасолю відварити. Одну картоплину і одну моркву відварити, охолодити, почистити. Одну цибулину нарізати, обсмажити. Змішати всі інгредієнти, перекрутити на м’ясорубці, посолити і поперчити. Додати подрібнений часник. Сформувати котлети, обсмажити, обвалявши попередньо в сухарях.
До цієї страви можна подати такий соус: томат протушкувати з прованськими травами.
5. Котлети з гарбуза
Натерти кілограм гарбуза. Дві цибулини і картоплину дрібно нарізати. Змішати овочі, обсмажити на олії, потім налити трохи води і залишити тушкуватися на повільному вогні близько 20 хвилин. Всипати половину склянки манки, добре розмішати і протушкувати ще хвилин десять. Овочеву масу охолодити, додати спеції і трави за смаком, сформувати котлети і обсмажити, обвалявши в сухарях.
До цих котлет добре подати такий соус: оливкову олію прогріти разом з подрібненим часником, поки останній не розчиниться.
6. Цибулеві котлети
Цибулеві котлети виходять дуже смачними. З першого разу не завжди можна вгадати, з чого вони приготовлені. Цибулеві котлети – смачна і корисна страва, а головне, доступне для кожної української родини.
Інгредієнти:
- Цибуля ріпчаста (300 гр) 4шт
- Борошно пшеничне в / с (50 гр) 2ст.л.
- Паста томатна 25% (90 гр) 3ст.л.
- Часник (6 гр) 1зуб.
- Олія рослинна (раф.) (70 гр) 7ст.л.
- Цибулю очистіть і дрібно наріжте.
- Відкладіть 2 ст.л. нарізаної цибулі, решту висипайте в глибокий посуд.
- Посоліть і приправте спеціями, додайте борошно. Добре перемішайте і залиште на 15 хв.
- До прозорості обсмажте на сковороді залишки нарізої цибулини.
- Додайте томатну пасту і влийте 0.5 ст. води, змішайте. Можна використовувати томатний сік (2 ст.), Тоді потрібно буде його варити до густоти.
- Доведіть до кипіння. Посоліть, трохи додайте цукру (0,5 ч.л.), оцту (1ст.л.) і заправте спеціями. Можна додати часник.
- Розігрійте рослинне масло і викладіть на сковорідку цибульну масу, як оладки. Обсмажувати з двох боків до золотистої скоринки.
- Можна їсти і такі котлети, але буде смачніше, якщо їх протушкувати в соусі. Котлети складаємо в каструлю і заливаємо приготовленим томатним соусом.
- Тушкуємо на помірному вогні 5 хв після закипання.
7. Котлети з цвітної капусти а-ля рибні
Інгредієнти:
0,5 скл. вівсяних пластівців, 500 г цвітної капусти (або 1:1 з броколі), 2 цибулини, 2 ст. ложки манної крупи або борошна, 0,5 скл. панірувальних сухарів, сіль, перець.
- Цвітну капусту розібрати на суцвіття і відварити в підсоленій воді 5 хв. Злити воду, злегка остудити.
- Вівсяні пластівці залити окропом і настояти 10 хв, щоб набрякли.
- Цибулю дрібно порізати або потерти. Капусту дрібно порізати.
- Зробити фарш: з’єднати нарізану капусту, цибулю, додати вівсяні пластівці, манку або борошно, посолити, поперчити. Усе добре перемішати. За потреби можна додати ще борошна.
- Формувати вологими руками котлетки, панірувати у сухарях і обсмажувати в олії з двох боків. Можна запекти у силіконових формочках у духовці.
- Їсти зі сметаною або сумішшю кефіру і кропу.
8. Пісні котлети з вівсянки
Що потрібно для готування:
- 250 грам вівсяних пластівців;
- півлітра води;
- картопля – 1 бульба;
- цибуля – 2-3 головки;
- зубці часнику – 5 штук;
- кілька стебел петрушки, кропу;
- сіль на свій смак;
- приправи за бажанням.
Процедура приготування страви:
Вівсяні пластівці пересипаємо в чашку, підливаємо гарячу воду, залишаємо постояти 40 хвилин, за цей період вони розбухнуть;
- Далі потрібно очистити картоплю, цибулю і часточки часнику від шкірки;
- Картоплю і цибулю ріжемо на невеликі кубики;
- Всі шматочки овочів разом з часником перекручуємо на м’ясорубці, також їх розмолоти блендером або в кухонному комбайні;
- Овочеву суміш кладемо до геркулесу, також всі підсолюємо і приправляємо спеціями;
- Гілочки зелені споліскуємо і ріжемо на дрібні шматочки. Кладемо у фарш;
- Все добре перемішуємо до рівномірної структури;
- На вогонь виставляємо сковороду ллємо достатню кількість рослинної олії і нагріваємо;
- У прогріте масло кладемо ложкою геркулесову суміш;
- Засмажуємо котлети з двох сторін по появи рум’яного кольору;
- Розкладаємо пісні котлети на тарілці і подаємо на стіл.
9. Котлети з горіхів
Інгредієнти:
Половину хлібного батона
Склянку лущених грецьких горіхів
3-4 цибулини
Дві картоплини
Часник, перець чорний – за смаком,
Панірувальні сухарі
Сіль, олія
1-2 яйцяГотуємо:
Хліб розмочити у воді чи у молоці. Почищену цибулю, картоплю, горіхи та часник пропустити через м’ясорубку. Посолити, поперчити, додати яйця. Викачати в сухарях чи борошні. Смажити на олії, краще під закритою кришкою, щоб вони добре пропарилися.
Кількість складових, які представлені в цьому рецепті – це основа, можете трохи поміняти цю основу. Можна в котлети додати горіхів більше, покласти дві склянки. Чим більше горіхів, тим смачніше вийде, котлети будуть жирнішими й більше походити на м’ясні.
Котлети смачно вживати і в охолодженому вигляді.
10. Котлет з сочевиці від Євгена Клопотенко
Інгредієнти для овочевих котлет
-
Горошок зелений (заморожений) 150 г
-
Зелена сочевиця 150 г
-
Картопля 300 г
-
Цибуля ріпчаста 1 шт.
-
Олія соняшникова 1 ст. л.
-
Мелений чорний перець за смаком
-
Морква 1 шт.
-
Панірувальні сухарі 4 ст. л.
-
Сіль за смаком
-
Тмин сушений 1 дрібка
Відваріть зелену сочевицю в підсоленій воді до готовності 15-20 хвилин. Розморозьте горошок та відваріть в окремій каструлі 8-10 хвилин. Почистіть картоплю від шкірки, розріжте на дві половини та відваріть до готовності в підсоленій воді. У глибокій мисці потовчіть товкучкою картоплю з горошком.
Зніміть лушпиння з цибулі, почистіть моркву від шкірки. Цибулю наріжте дрібним кубиком, а моркву натріть на грубій тертці. Розігрійте сковорідку з олією, підсмажте на ній подрібнені овочі до золотої скоринки. Додайте сочевицю, перемішайте та тушкуйте ще 2-3 хвилини.
Готову засмажку додайте до картоплі з горошком та ретельно подрібніть ручним блендером до однорідної маси. Всипте спецій за смаком. Розігрійте сковорідку з олією на середньому вогні. Сформуйте з готової маси котлети, обваляйте в панірувальних сухарях і обсмажте на сковорідці до золотистої скоринки.
Бажаємо вам смачного!
Автор статті: Ірина Велігурська