Порошенко хоче сам призначати і звільняти генпрокурора

news

Повідомляє korrespondent.net

Президент України Петро Порошенко в переданому до Верховної Ради проекті змін до Конституції пропонує виключити можливість парламенту висловлювати недовіру Генеральному прокуророві, що викликає його відставку.

Статтю 85 Конституції пропонується змінити, позбавивши Верховну Раду можливості висловлювати недовіру генпрокурору. Таким чином, пропонується встановити процедуру призначення і звільнення генпрокурора президентом за згодою Верховної Ради.

“Термін повноважень генерального прокурора становить 6 років. Однаі та ж особа не може обіймати посаду генпрокурора два терміни поспіль”, – сказано в проекті закону.

Крім того, в цьому документі пропонується позбавити прокуратуру функцій загального нагляду.

Президент пропонує виключити в чинній Конституції розділ 7 “прокуратура”, а функції органів прокуратури викласти в ст.131-1, в якій визначити, що прокуратура здійснює функції публічного обвинувачення в суді, організацію та процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, представництво інтересів держави в суді у виняткових випадках.

Текст документа оприлюднено на сайті Верховної Ради.

Раніше під будинком, де живе президент Петро Порошенко, зібралися активісти, які вимагали відставки генпрокурора Віктора Шокіна.

Шокін провалив боротьбу з корупцією – Transparency

 

0 Комментариев