Поразка Ріші Сунака на виборах у Великій Британії: що зміниться для України

news

4 липня у Великій Британії відбулися позачергові парламентські вибори, а 5 липня новий прем’єр-міністр приступить до виконання обов’язків. Результати виборів призвели до втрати більшості консервативної партії, яку очолював прем’єр-міністр Ріші Сунак, після 14 років при владі. Наразі його місце займе лейборист Кір Стармер.

Як результати виборів вплинуть на Україну?

Вибори у Великій Британії пройшли без ризиків для України. Кір Стармер, переможець виборів, заявив, що настав час “повернути політику на службу громадськості”, та його уряд прагне змін на краще.

У травні 2024 року до Києва приїжджали лейбористи Девід Леммі та Джон Гілі, які після перемоги їхньої партії ймовірно стануть міністрами закордонних справ та оборони. Вони запевнили, що Велика Британія продовжуватиме підтримувати Україну у війні проти Росії.

“Якщо після виборів відбудеться зміна уряду, не зміниться рішучість Британії підтримувати Україну, протистояти російській агресії та переслідувати Путіна за його військові злочини”, – запевняв Гілі.

Що відомо про Кіра Стармера?

Кір Стармер – 61-річний центрист, який кілька десятиліть працював адвокатом-правозахисником і лише дев’ять років тому прийшов у велику політику.

Серед головних завдань свого правління Стармер назвав:

  • Доведення темпів сталого економічного зростання Великої Британії до найвищого рівня серед країн Великої сімки;
  • Перетворення Британії на “супердержаву чистої енергії”;
  • Реформи у системах охорони здоров’я, освіти й правосуддя. Щодо зовнішньої політики уряд лейбористів збереже позицію чинної влади, зокрема йдеться і про підтримку України.

Джерело: https://novyny.pro/

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев