Пораненому бійцю з Волині потрібна допомога

news

Солдат-стрілець 2 батальону 14 ОМБР Сергій Катеринюк після важкого поранення чотирма кулями на бойовій позиції на Луганщині зараз перебуває на лікуванні у київському шпиталі.

Попри те, що лікуванням Сергія займаються професіонали, прогнози – невтішні, попереду нові операції. Бійцю потрібна допомога. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написала Наталія Попова, — повідомляє “Волинська правда”. 

Як зазначає волонтерка, Сергій пішов на службу до ЗСУ з села Березолуки, Рожищанського району Волинської області. 26 січня у нього день народження – виповнюється 30 років.

«Те, що Сергій сьогодні зараз разом з нами – справжнє диво… 18 грудня ввечері на бойовій позиції під Старим Айдаром на Луганщині Катеринюк отримав від ворога 4 кулі… Хоча він був у «броніку№, 2 кулі пройшли на виліт в обоїх руках, одна прошила внутрішні органи та застрягла в хребті , а друга застрягла в грудях», – пише Наталія Попова.

Із поля бою його після обстрілу витягли командир та бойовий побратим.

«Хлопець смутно пам’ятає , як його, стікаючого кров’ю, з поля бою, з-під обстрілу витягали командир Василь Лемець та побратим з позивним «Людоїд»…

Перша операція – одразу, в польовому шпиталі. Пощастило неймовірно- оперував більше 10 годин в польових умовах сам Хоменко Ігор Петрович – головний хірург Міністерства оборони. Якби не він та команда військових медиків в польовому шпиталі – нашого Сергія б вже не було б серед нас. Було видалено селезінку і нирку… Прийшов до тями боєць вже в літаку на Київ 19 грудня … В Київському шпиталі Сегрію другу кулю з хребта змогли витягти лише 29 грудня… В те, що він буде ходити, майже ніхто не вірив. А наш Сергій встав на ноги і пішов через 2 тижні!!! За це боєць неймовірно вдячний своїм військовим лікарям Борису Віталійовичу Андронатію, Артуру Васильвичу Сотникову та Георгію Георгійовичу Макарову з відділення невідкладної хірургії Київського шпиталю. Це справжні профі, які роблять неймовірні речі задля здоров’я наших захисників», – йдеться у дописі.

Хоча Сергій оточений професіоналами та чудовими людьми, прогнози сьогодні не втішні, пише волонтерка.

«Довге лікування, ще операціі.. Скоріш за все I перша група інвалідності… За місяць після поранення він схуд майже на 20 кг. Але оптимізму йому не занімати : «Головне, що я живий!! І то вже диво)», – зазначає Наталія Попова.

Вдома солдата чекає велика і дружна сім»я – дружина Катерина та 3 дітей. Старша Христина 8 років, Вікторія 3 роки і меньший Віктор 2015 року – в березні буде 2 роки. Їх він не бачив вже понад 3 місяці… Боєць мріє одужати та побудувати власний будинок для своєї сім’ї, мріє виховувати малечу в мирі та щасті.

В Сергія є великий життєвий приклад – його батько Катеринюк Віктор Васильович, який разом з дружиною виховав і поставив на ноги 8 своїх і прийомних дітей. Віктор Васильович теж учасник бойових дій – воював в зоні АТО у складі 72 бригади. Сергій не втримався вдома, коли в країні війна… підписав контракт і складі 14 ОМБР вирушив на Схід захищати свою Україну і своїх дітей. І навіть після важкого поранення Сергій повен віри і надії : «Я ні про що не шкодую,- каже Катеринюк, – життя продовжується. Ми переможемо! Будемо жити!!»

«26 січня в Сергія юбілей!! виповнюється 30 років! Давайте зробимо йому цей день максимально щасливим і святковим у шпиталі!! Приєднуйтеся», – пише Наталія Попова.

Вона закликає усіх, хто хоче допомогти важкопораненому волинянину Сергію Катеринюку, перераховути кошти на його картку у Приваті 5168 7573 1558 5465.

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев