Попит на генератори: як правильно використовувати та безпечно підключити пристрій?

news

У Міністерстві охорони здоров’я нагадали про правила безпеки під час використання електрогенераторів, які в даний час користуються надзвичайним попитом серед українців.

Під час використання генераторів електроенергії слід чітко дотримуватися правил безпеки, щоб запобігти нещасним випадкам.

Першочергово нагадуємо про заборону використання подібних електроприладів дітям. А також:

  • Купуйте лише сертифіковану продукцію і тільки в ліцензованих точках продажу. Уважно дотримуйтесь інструкцій виробника.
  • Генератори та паливо мають використовуватися тільки на відкритому повітрі на відстані не менше 6 метрів від вікон, дверей та гаражів.
  • Тримайте генератор сухим, захищайте від дощу та затоплення. Дотик до мокрого генератора або пристроїв, підключених до нього, може призвести до ураження електричним струмом.
  • Перед заправкою дайте генератору охолонути. Паливо, пролите на гарячі деталі двигуна, може спалахнути.
  • Встановіть у приміщенні детектори чадного газу.
  • Обов’язково придбайте вогнегасник і тримайте його поряд, на видному і легкодоступному місці.

Що потрібно знати про генератори:

Генератори не можна використовувати у квартирах та встановлювати їх на балконі.

Електростанції можна ставити тільки на відкритому повітрі не менше ніж за 6 метрів від вікон, дверей або гаража. Відстань до стін або іншого обладнання має бути понад 1 метр.

Генератори повинні бути сухими, і для цього їх потрібно захистити від опадів або підтоплення. Якщо доторкнутися до мокрого генератора або приєднаних до нього приладів, можна отримати розряд струму.

Перед заправкою генератора потрібно дати йому охолонути, інакше паливо може спалахнути, і це призведе до пожежі.

Найпростіший спосіб безпечного використання електростанції – підключити до генератора подовжувач і вже до нього підключати потрібні електроприлади.

При підключенні електростанції до внутрішніх електричних мереж необхідно забезпечити від’єднання від зовнішніх електромереж – під час роботи генератора зовнішнє електрозабезпечення може бути відновлено, що призведе до короткого замикання, зламає обладнання, викличе пожежу.

Тобто, підключити електростанцію до найближчої розетки в будинку можна лише в тому випадку, якщо ви попередньо відключили автомати на щитку.

Якщо в будинку (на дачі) часто відбувається відключення електрики, рекомендується підключити електростанцію за допомогою перекидного рубильника або системи автоматичного відключення резерву (АВР).

До перекидного рубильника потрібно підключити живлення від електромережі, знизу кабель від електростанції. Середні контакти призначені для підключення струмоприймачів електроенергії. Звертаємо увагу, що рубильник або АВР повинен перебувати після лічильника та вступного автоматичного вимикача.

Якщо в будинку мережа має 3 фази (380 В), то рекомендується зробити резервною лише одну фазу для підключення до електростанції. На цю фазу можна підключити всі важливі електроприлади: освітлення, холодильник, комп’ютер.

Підключення електростанції потрібно довірити фахівцям – це наполеглива рекомендація.

Категорично заборонено підключати генератор до домашньої мережі, якщо потужність електростанції може значно перевищувати пропускну спроможність розетки (зазвичай вона витримує не більше 3,5 кВт).

Тобто, підключити електростанцію до найближчої розетки в будинку можна тільки при попередньому відключенні автоматів на вступному щитку і перевіривши параметри розетки (10А -2,2 кВт або 15 А – 3,5 кВт).

Якщо електростанція має велику потужність, підключати її до розетки категорично заборонено. При перевищенні максимального навантаження може бути коротке замикання електричної проводки та пожежа.

Забороняється зберігати запас бензину поряд із генератором.

Важливо! Відповідальність за підключення генератора до мережі несе власник житла.

Бережіть себе та не нехтуйте правилами безпеки.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев