Помідори в горщиках догори дном. Як їх вирощувати і доглядати?

news

Помідори – дуже популярні овочі, які охоче вирощують на городах і присадибних ділянках, і навіть на балконах або терасах. Вирощування томатів головою вниз – відносно нове рішення, яке завоювало величезну популярність. Воно значно економить простір, тому його особливо охоче використовують на балконах і в невеликих садах, тим більше, що цей вид вирощування не складний.

Що таке вирощування помідорів головою вниз? Чи варто вирощувати помідори догори дном?

Вирощування томатів в перевернутому вигляді передбачає посадку рослин в контейнери, які підвішуються до стелі, на стелажі або навіть на огорожі, стійкій або гілках дерев. Ідея полягає в тому, щоб гілочки і плоди вільно звисали вниз, щоб вони не піддавалися нападам шкідників (наприклад, равликів) і заощадили місце – під контейнери з помідорами можна висаджувати інші рослини.

Як посадити помідори головкою вниз?

Розсаду кладуть в ємність догори дном (коріння всередині, а надземна частина виступає через отвір у дні), лунку зашпаровують, щоб земля і саджанець не висипалися, а потім субстрат. Тому краще вибирати невеликі саджанці, які зручніше буде посадити через отвір на дні ємності. Підготовлену таким чином розсаду в контейнерах можна підвішувати.

Які сорти помідорів вирощувати головкою вниз?

Для вирощування в перевернутому стані найкраще підходять «Tumbling Tom Red», «Pendulina Orange» і «Pendulina Red». Від сортів з великими плодами і сильнорослими, занадто важкими для такого вирощування, краще відмовитися .

Які ємності вибрати для вирощування?

Контейнери для вирощування томатів в перевернутому вигляді повинні бути досить високими і, головне, міцними і міцними, щоб витримати вагу субстрату і кущів разом з плодами. У садовому магазині можна купити готові ємності для вирощування томатів в перевернутому вигляді, які мають форму високих горщиків з ручкою для підвішування або мішка.

Ще один вихід – використовувати пластикову пляшку або відро з-під квашеної капусти чи огірків.

Самостійно приготовані повинні мати велику ємність (бажано 5 л), щоб помістити потрібну кількість субстрату. Звичайно, пляшку потрібно надрізати зверху і зробити 4 отвори, через які її можна буде закріпити на нитці або дроті. У пляшки також слід відрізати дно, а у відрі зробити отвір для розміщення розсади.

фото. Wutthichai / AdobeStock

Чи має таке вирощування переваги?

Вирощування помідорів в перевернутому вигляді приносить багато користі садівнику і самим рослинам. Найважливішими перевагами вирощування томатів в перевернутому вигляді є:

  • економія місця – вирощування томатів в перевернутому вигляді займає набагато менше місця, ніж стандартне, що дозволяє висаджувати рослини під горщики з томатами;
  • зручність – простіше поливати і удобрювати рослини;
  • зменшення розвитку хвороб і атак шкідників – вирощування в перевернутому вигляді означає, що ми будемо використовувати менше засобів захисту рослин.

Помідори, вирощені головою вниз, мають хороший доступ світла. При правильному поливі і підгодівлі вони добре ростуть, пригинаються до світла, що покращує їх стан, роблячи кущі здоровими і добре плодоносними.

Як доглядати за такими культурами?

Догляд за томатами в перевернутому вигляді практично не відрізняється від стандартного вирощування томатів . Рослини необхідно регулярно поливати , не допускаючи пересихання грунту. Також потрібно пам’ятати про підживлення – добре підійдуть гнойова рідина і добрива для томатів . Також варто видалити листя біля основи рослини, завдяки чому плодів буде більше і вони швидше дозріють.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев