Польські перевізники збираються заблокувати перехід “Ягодин – Дорогуськ”

news

Зневірені перевізники вирішили оголосити блокаду пункту перетину “Дорогуськ”, оскільки польсько-український кордон знову непрохідний. 

Блокування планують створити шляхом скупчення вантажівок та сільгосптехніки, адже не виключена участь «Агро-Союзу». Аграрії стурбовані ситуацією на польському зерновому ринку через появу  українських культур, які дешевші за місцеві.

Про це повідомляє польське видання Rzeczpospolita.

Скаржаться перевізники на те, що виїхати з України неможливо. За словами польських підприємців, створену українцями електронну чергу використовували для пропуску фур олігархів.

Оскільки електронна система перепуску не працювала в Україні без електрики, було вирішено вимкнули її  21 грудня. Перевізники кажуть, що чули про відновлення роботи “електронної черги” обіцяли 24 грудня. Водночас вони переконані, навряд чи якась польська вантажівка до того часу зможе повернутися в країну.

Заступник міністра транспорту України Мустафа Наєм, який відвідав кордон 18 грудня, в курсі ситуації. Але за словами польських підприємців, його цікавить лише експорт українського зерна та імпорт палива. Продуктивність терміналу залишилася без змін.

Перевізники підрахували, що на добу з України повертається лише 100 автомобілів, тоді як, на їхню думку, має бути щонайменше в 6 разів більше. За їхніми оцінками, через Зосін, термінал, відкритий для повернення порожніх вантажівок, проїжджає 3 машини на годину, тоді як реєстрація порожньої вантажівки займає 5 хвилин. Водіям також набридли умови Чекання: вистояти кілька діб без ванної та туалету – важко. Тому вони погрожують роботодавцям звільненням.

Підприємці стурбовані тим, що українці захоплюють їхній транспортний ринок.

 Заїжджають із зерном до Польщі, вивантажують на кордоні, везуть на захід, а звідти собі. У них паливо дешевше, їм, на відміну від нас, ніде не потрібні дозволи і на все є безкоштовні,

– описує один із польських перевізників.

Дійшло до того, що декілька підприємців мають намір відкрити транспортні компанії в Україні та скористатися свободою, наданою українським компаніям Єврокомісією.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев