Польща звинувачує Росію у захопленні свого майна

news

Повідомляє korrespondent.net

Нещодавно призначений глава польської дипломатії Вітольд Ващиковський вважає, що утримування уламків Ту-154М Росією є елементом впливу на внутрішню польську ситуацію і звинувачує Москву в захопленні польського майна, передає Радіо Польща.

Це вже не перший раз, коли польська сторона звинувачує Росію в незаконному утримуванні уламків президентського борту на своїй території. Проте до цього градус риторики польської дипломатії у цьому питанні був більш стриманим.

“Уламки Ту-154М – це польське майно, захоплене Росією. Польща буде змушена звернутися до арбітражних трибуналів”, – заявив глава МЗС Польщі в інтерв’ю Польському агентству преси.

На думку міністра, уламки літака абсолютно не потрібні російському слідству, а є “свого роду елементом політичного впливу на внутрішню ситуацію Польщі”.

“Ми впевнені, що чим довше росіяни не віддають нам уламки, чим довше ведуть своє слідство, тим ясніше стає те, що, мабуть, їх совість не чиста і їм є, що приховувати”, – вважає глава польської дипломатії.

“Бачимо відсутність хороших намірів російської сторони. Якщо вони будуть продовжувати дотримуватися такої позиції, нам доведеться звернутися в міжнародні трибунали”, – підкреслює Ващиковський.

“Ми створимо в Польщі свою комісію з розслідування катастрофи. Можливо, ми попросимо підтримки у міжнародних експертів, можливо, в двосторонньому порядку нам допоможуть дружні країни. Можливо, якась інформація надійде нам за допомогою НАТО”, – зазначає міністр закордонних справ Польщі.

“Ми будемо вести слідство в Польщі і одночасно подамо на російське слідство в суд у Страсбурзі. Росіяни утримують уламки шостий рік – є всі докази захоплення польського майна. Уламки не потрібні слідству – це такий політичний подразник, за допомогою якого Росія дестабілізує нашу внутрішню ситуацію”, – сказав дипломат.

“Я звернувся до відповідного польському заступника міністра з проханням встановити контакт з російською стороною і домовитися про зустріч, на якій буде поставлений діагноз нашим нинішнім відносинам. Темою переговорів також стануть уламки Ту-154М”, – підкреслив глава МЗС Польщі.

“М’яко кажучи, наші відносини не найкращі. Проте причиною цього стала поведінка росіян. Це вони порушили міжнародне законодавство, напавши на Україну. Саме тому Європа наклала на Росію санкції, польська сторона не мала наміру погіршувати відносини”, – сказав Ващиковський.

“Ключі до поліпшення відносин знаходяться в Москві. Саме Москва повинна пояснити світу, що робити далі з недозволеним російсько-українським конфліктом і як викрутитися з анексії Криму”, – відзначає Ващиковський.

“Ми вважаємо, що поки Росія не буде відкрито виявляти ворожості по відношенню до нас, поки не трапиться ніяких інцидентів, ми будемо намагатися підтримувати робочі контакти, бізнес-контакти. Там, де це можливо, ми будемо підтримувати відносини з російським суспільством – найохочіше з тією його частиною, яка не підтримує імперську політику Кремля”, – каже міністр.

Нагадаємо, новий міністр оборони Польщі, який раніше заявляв про бомбу на президентському літаку, формує нову комісію з розслідування, яка повинна бути представлена на наступному тижні.


У катастрофі Ту-154М під Смоленськом загинули 96 осіб. Серед жертв цієї катастрофи був президент Польщі Лех Качиньський і його дружина, останній президент Польщі у вигнанні Ришард Качаровський, представники вищого військового командування, політичних партій, громадські та релігійні діячі.

0 Комментариев