Польща скоротила пільги для українських біженців з 1 липня

news

У Польщі внесли зміни до законодавства щодо допомоги українським біженцям. З 1 липня пільги для них буде обмежено, про що повідомив президент Анджей Дуда, підписавши відповідні поправки.

Запроваджуються нові підстави для анулювання посвідок на тимчасове проживання українців. Дозвіл буде скасовано у таких випадках:

  • якщо це необхідно з міркувань безпеки, національної оборони або охорони громадської безпеки та порядку;
  • якщо громадянина внесли до списку іноземців, перебування яких у Польщі небажане;
  • якщо українець залишає територію Польщі на період не менше 6 місяців.

Термін тимчасового захисту для українських біженців продовжено до 30 вересня 2025 року. Це передбачає розширення доступу до соціальних та сімейних виплат, медичних послуг та допомоги від закладів соціального страхування – ZUS, а також права на проживання у колективних закладах розміщення.

Змінено умови надання виплат на школярів та безкоштовного навчання для студентів.

Програма Dobry Start передбачає грошову допомогу в розмірі 300 злотих, яку батьки школярів отримують раз на рік для придбання шкільного приладдя та інших необхідних речей. Надання виплати залежить від виконання учнем програми однорічної підготовки до школи, обов’язкової програми дошкільної освіти або шкільної програми. Закон також передбачає створення посади міжкультурного асистента у школах для допомоги іноземним дітям, які не володіють або погано володіють польською мовою.

Студенти зможуть безкоштовно відвідувати курси польської мови не більше трьох років. Це рішення стосується тих, хто почав навчання у 2022-2023 та 2023-2024 роках.

Вводяться нові правила підтвердження особи українців, які претендують на отримання загального ідентифікаційного номера фізичних осіб – PESEL. Єдиним способом буде пред’явлення дійсного dokument podróży, який видається воєводою за місцем проживання іноземця. Цей документ можна використовувати як у Польщі, так і за кордоном.

Закон також скорочує кінцевий термін подання заявки на номер PESEL зі статусом UKR з 30 днів після прибуття до Польщі на “відразу після прибуття”.

З 1 липня фінансування проживання та харчування для українських біженців в особливо скрутному становищі буде можливим лише на підставі укладеного договору з органом місцевого самоврядування або місцевим воєводою.

Джерело: https://top.today.ua/

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев