Поки ще не екстрадиція: Польща видворила українців, які перенаправляли мігрантів через кодон

news

Громадяни України, які виїхали за кордон після початку повномасштабного вторгнення з метою уникнути призову, можуть бути  повернуті на рідну землю. Польща та інші країн ЄС здійснюватимуть їх екстрадицію згідно запитів української сторони.

Як повідомляє видання “Rzeczpospolita”, згідно інформації від Прикордонної служби, Польща вже передала деяких українців компетентним органам. Мова йде про громадян України, які допомагали незаконним мігрантам потрапити до Європи.

Офіційно Київ розглядає можливість звернутися до країн Європейського Союзу з вимогою щодо видачі українських громадян.

Голова партії “Слуга народу” Давид Арахамія не виключає, що українські правоохоронні органи можуть ставити питання про екстрадицію чоловіків призовного віку, які незаконно покинули Україну, уникаючи мобілізації.

Згідно з офіційною інформацією української влади, десятки тисяч чоловіків призовного віку незаконно виїхали за кордон, пред’являючи, наприклад, фальшиві свідоцтва про інвалідність.

Прикордонна служба Польщі повідомила, що після 24 лютого 2022 року до Польщі в’їхало практично 2,87 мільйона громадян України віком від 18 до 60 років, а виїхало майже 2,8 мільйона українців. Це означає, що близько 70 тисяч чоловіків “вибухнули” за кордон.

Представник Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський не виключає, що українська прокуратура може порушити справи проти громадян України за кордоном на підставі кримінальних обвинувачень. Для цього потрібно буде отримати міжнародний ордер на їх арешт.

0 Комментариев