Політолог пояснила сирійський задум Путіна

news

Повідомляє: Політолог пояснила сирійський задум Путіна“>ar.volyn.ua

З війною у Сирії президент Росії Володимир Путін хоче стати великим геополітичним гравцем. Про це у коментарі Gazeta.ua сказала Олеся Яхно.

“Завдання Путіна – це повернення в якості великого гравця у велику геополітичну гру. Такі спроби Росія намагалася здійснити через Донбас. Але був провал. Коли йдеться про намагання рахуватися, РФ демонструє, що може силою ламати в тому чи іншому регіоні ситуацію, вносити розколи як всередині Європи, так і між ЄС і США, на пострадянському просторі. Але вийшло навпаки”, – зазначила вона.

Експерт зазначила, що початкова мета РФ – “розворушити і активізувати конфлікт на Близькому Сході”.

“Бо США проявляли не досить активну позицію. Можливо через те, що президент Обама наприкінці свого терміну не хотів асоціюватися з військовими діями”, – пояснила Яхно.

За словами політолога, Росія скористалася тим, що боротьба з ІДІЛом не велась.

“І почала свою військову кампанію маючи на меті не боротьбу з терористами, а загострення конфлікту. Щоб надалі Захід і антиіділівська коаліція дійсно відчувала потребу в РФ”, – сказала експерт.

Яхно не виключає, що між Заходом і Москвою може відбутись “певна кореляція” у стосунках.

“Захід буде і не проти розділити солідарну відповідальність. Щоб не лише західний світ ставав об’єктом для терористів, а й інші союзники. Тому коаліція може існувати з включенням Росії”, – пояснила вона.

Також за словами експерта, Кремль розраховує, що лідерів Німеччини та Франції на наступних виборах не переоберуть.

“2017 року у Франції будуть президентські вибори, у Німеччині – парламентські. А у США – праймеріз. Росія розраховує, що нинішні лідери не переоберуться на наступних виборах. І співпрацюватимуть з альтернативними елітами теперішньої коаліції”, – зазначила Яхно.

Експерт переконана: розміну українського питання в цій ситуації не буде.

“Санкції не знімуть до повного виконання Мінських домовленостей. Навіть якщо РФ братиме участь у антиіділівській коаліції”, – сказала політолог.

За словами Яхно, Москва не полишає “безглуздої ідеї федералізації”.

“Росія не полишає безглуздої ідеї федералізації, яку вона намагається нав’язати. Таким чином, що не буде повертати Україні контроль над кордоном”, – резюмувала експерт.

Нагадаємо, що президент Франції Франсуа Олланд ініціює створення коаліції проти терористичної загрози ІДІЛ. Він хоче, щоб до неї увійшли США та Росія.

0 Комментариев