Податкова амністія: декларуванню підлягають активи, а не доходи

news

Процедура одноразового добровільного декларування передбачає легалізацію активів, що придбані за доходи, з яких свого часу не сплачено податків.

Скористатися правом на цивілізовану легалізацію активів можна з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року. Декларуванню підлягають грошові та майнові активи.

На цьому в прямому ефірі телеканалу «Суспільне. Волинь» наголосила завідувач сектору інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області Олена Нікотіна.

«Одноразове (спеціальне) добровільне декларування фізичними особами належних їм активів – це не вимога чи обов’язок, а надане законодавцем право. Тобто, держава дає можливість повернути гроші та інші активи у прозорий легальний обіг. Після подання декларації  протягом тридцяти днів фізична особа сплачує одноразовий збір, що суттєво менше ставки податку на доходи фізичних осіб», – зазначила посадовець.

Під час розмови у прямому ефірі Олена Нікотіна поінформувала, що форма декларації вже оприлюднена на субсайті ГУ ДПС у Волинській області https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya/deklaratsiya/ та порекомендувала потенційним декларантам проконсультуватися щодо заповнення декларації зі спеціалістами податкового адміністрування фізичних осіб у податковій службі.

«Щосереди з 10.00 до 12.00 кожен, хто має намір подати одноразову (спеціальну) декларацію, може зателефонувати за номером телефону в Луцьку (0332) 777-106 і отримати консультацію щодо особливостей подання декларації в рамках податкової амністії. Зверну увагу, що декларація подається лише в електронному вигляді», – підкреслила посадовець.

Нагадаємо, що в рамках податкової амністії запропоновано три ставки: 5% загальна ставка, 9% для закордонних активів та 2,5% для декларування активів у вигляді ОВДП. Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6%, 11,5%, 3% відповідно із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

Вичерпна та актуальна інформація про особливості спеціального декларування і сплати одноразового збору – у банері «Одноразове добровільне декларування» на субсайті Головного управління ДПС у Волинській області.

0 Комментариев