Платники податків Волині спрямували до місцевих бюджетів 5,4 мільярда гривень податкових платежів

news

Упродовж одинадцяти місяців 2021 року місцеві бюджети Волині отримали 5,4 мільярда гривень податкових платежів, які адмініструє Головне управління ДПС у Волинській області.

Темпи наповнення бюджетів громад на 21 відсоток випереджують минулорічні показники.

«Фінансові можливості органів місцевого самоврядування у виконанні соціально – програм безпосередньо залежать від сумління платників податків. Легальні робочі місця, зареєстрована підприємницька діяльність і своєчасно сплачені майнові податки – основа фінансової спроможності громад. Завдяки налагодженій взаємодії з лідерами громад фахівці ДПС можуть забезпечити якісне адміністрування податкових платежів», – наголошує  начальник Головного управління ДПС у Волинській області Світлана Савчук.

Щоб співпраця податківців та керівників громад мала максимальний ефект для бюджету, варто дбати про оновлення інформації у паспорті громади  про втілювані бізнес-проєкти, реальну кількість робочих місць та власників майна, – наголошують у Головному управлінні ДПС у Волинські області.

«Наразі особливий акцент – на майнові податки, оскільки не всі власники землі та нерухомості перерахували до бюджетів громад визначену суму плати за землю та податку на нерухоме майно. Лідерам громад варто наголосити кожному власнику на обов’язку своєчасно сплачувати майнові податки», – підсумувала Світлана Савчук.

Якщо ж нерухомість, земля чи інші активи придбані за кошти, з яких не сплачено податки, то саме зараз можна скористатися правом на податкову амністію, – нагадують у Головному управлінні ДПС у Волинській області.

З 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року кожен, хто отримував доходи, які були приховані від оподаткування, має право подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію.

Щодо активів, які підлягають декларуванню у рамках податкової амністії, детальну інформацію можна отримати у тематичному банері на субсайті Головного управління ДПС у Волинській області та за номером телефону «гарячої» лінії (0332) 777-106, що працює щосереди з 10.00 до 12.00.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев