Після Майдану борги українців з податків зросли вчетверо
Борги українців з податків перед держбюджетом з 2014 до 2016 року зросли у 3,8 разу і склали 59 мільярдів гривень.
Про це йдеться у звіті Рахункової палати України про результати аудиту ефективності стягнення податкового боргу, — пише Корреспондент.biz.
Аудитори визнали наявну систему управління податковим боргом неефективною і непрозорою.
“Заходи, які проводили фіскальні органи з метою попередження зростання податкового боргу та безпосередньо його стягнення з платників податків, не привели до зниження темпів його зростання або його скорочення”, — йдеться в повідомленні відомства.
Борг щодо податків, зборів і платежів до державного бюджету протягом 2014-2016 років зріс у 3,8 разу і станом на 1 січня 2017 року досяг майже 59 мільярдів гривень, зазначається в повідомленні.
Основна частина податкового боргу (88 відсотків) сформована з податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств і рентних платежів.
У 2016 році дефіцит бюджету України склав 70,13 мільярда гривень. За рік він зріс в 1,6 разу. З урахуванням того, що в минулому році обсяг української економіки склав 2,4 трильйона гривень, дефіцит бюджету дорівнює трьом відсоткам ВВП.
Напередодні Міністерство юстиції України запустило Єдиний реєстр боржників. Також у Мін’юсті запропонували позбавляти українців водійських прав за борги.
Відомо, що українці заборгували за комуналку майже 17 мільярдів гривень.
Нагадаємо, економіка України визнана однією з найбільш “нещасних” у світі. У рейтингу Bloomberg’s Misery Index Україна займає сьому сходинку.
Раніше повідомлялося, що іноземні інвестиції в Україну зросли на 17 відсотків. При цьому найбільшим українським інвестором виявилася Росія.
Автор статті: Наталя Хвесик