Петрів піст або Петрівка: 20 червня стратує заборона на споживання м’яса

news

Сьогодні, у понеділок, 20 червня, розпочинається Петрів піст. Для християн східного обряду – це підготовка до святкування дня Петра та Павла, піст закінчується напередодні цього свята. Існують і деякі заборони, яких необхідно дотримуватися під час посту.

Петрів піст не має чітко встановленої дати початку і тривалості. Він починається через тиждень після свята Трійці або через 57 днів після Великодня і триває до свята апостолів Петра та Павла. Найдовший піст триває шість тижнів, а найкоротший – вісім днів. Цього року піст розпочинається 20 червня, а завершується 11 липня.

Особливістю Петрівського посту є те, що в усі дні, крім середи та п’ятниці, можна їсти рибу, адже батько Петра був рибалкою.

Що не можна робити в Петрів піст

У цей час рекомендується уникати занять рукоділлям.

Крім того, під час посту раніше намагалися не стригтися, вважалося, що це може позбавити щастя та удачі.

У дні посту намагаються не давати і не брати гроші у борг.

Ближче до свята Петра та Павла прийнято починати готувати своє житло до урочистостей. Проводять генеральне прибирання та виносять сміття.

Протягом усього посту забороняється вживання молочних та м’ясних продуктів, а також яєць. По середах та п’ятницях також не можна їсти рибу.

Під час посту не можна вживати алкоголь.

Забороняється проводити

 

20 червня день ангела відзначають: Афанасій, Анна, Олександр, Валерія, Богдан, Борис, Валентин, Василь, Віктор, Володимир, Григорій, Давид, Зінаїда, Іван, Лев, Максим, Марія, Михайло, Павло, Петро, Степан, Тарас, Федір, Федот, Лукіна, Сусанна, Клавдій.  Не забудьте привітати друзів та знайомих з Днем ангела!

0 Комментариев