Перший у Польщі, третій у Європі: у Варшаві відкриють музей ЛГБТ+ спільноти

news

У столиці Польщі місті Варшава, у самому центрі, вже у 2023 році відкриють перший у країні музей ЛГБТ+ спільноти – QueerMuzuem.

Новий незвичний, унікальний для Польщі заклад відкриють наступного року під час феєричного дійства Параду рівності.

Це буде перший подібний музей у Польщі і лише третій подібний музей у Європі. Раніше подібні установи вже були створені в Берліні та Відні.

Резиденція QueerMuzuem розташується на вулиці Маршалковській, у центрі Варшави.

Як розповідає видання vpolshchi.pl, міська влада сприйняла цю ідею з великим ентузіазмом, та готова долучитись до допомоги.

Організація Lambda Warszawa оголосила, що вже отримала ключі від майбутньої штаб-квартири QueerMuzuem у Варшаві. Незабаром розпочнеться ремонт приміщення та підготовка до першої виставки. Організатори зазначають, що крім незвичних експонатів, тут буде розташована бібліотека та архів.

Я думаю, що те, що ми робимо важливо для всієї ЛГБТ спільноти. Зважаючи, що у Польщі, саме Варшава є осередком людей з нетрадиційною орієнтацією. Передбачається, що тут їх 200 тисяч осіб, тобто значна частина мешканців столиці,
– розповів в інтерв‘ю «Радіо Колор» Кшиштоф Кліщинський з організації Lambda Warszawa.

Приміщення для музею не дуже велике, оскільки має довжину всього 120 метрів і складається з двох рівнів. На першому поверсі буде один великий виставковий зал, на 2-му буде наш архів, переданий з Лямбди, і бібліотека. А тимчасові експозиції через невеликий розмір приміщення, будуть змінюватимуться кожні 4 роки,

– додав Криштоф.

Що можна буде побачити в QueerMuzuem?

Творці цього закладу анонсували, що це буде сучасний музей. Вони володіють, усіма польськими ЛГБТ-журналами, які виходили з 1983 року, а також мають багато інших артефактів, які документують історію польського ЛГБТ+ руху.

У нас є багато матеріалів від Кім Лі, корейсько-польської драг-квін, яка померла від коронавірусу. Маємо частину спадщини Тадеуша Ольшевського. Ми намагаємося зібрати все, що стосується польської ЛГБТ спільноти,
– сказав Радіо Колор, Кшиштоф Кліщинський з організації Lambda Warszawa.

Коли відбудеться перша виставка QueerMuzuem у Варшаві?

Перший показ у QueerMuzuem заплановано на березень-квітень наступного року. У свою чергу офіційне відкриття має відбутися у червні, коли вулицями столиці пройде Парад рівності.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев