Перші дебати Байдена і Трампа: що сказали про Україну

news

Цієї ночі відбулися перші дебати між кандидатами на пост президента США Джо Байденом та Дональдом Трампом. Під час зустрічі опоненти неодноразово обговорювали війну в Україні та дискутували щодо ролі Сполучених Штатів у вирішенні цього конфлікту, найбільшого в Європі з часів Другої світової війни.

Це повідомляє CNN.

Наразі жоден із кандидатів не затверджений від своєї партії: Трамп має отримати офіційну підтримку на з’їзді республіканців у липні в Мілуокі, а Байден – на з’їзді демократів у серпні в Чикаго.

Війна в Україні

Ведучі дебатів запитали Трампа, чи підтримує він “мирний план”, запропонований російським диктатором Володимиром Путіним, який передбачає відмову Києва від інтеграції в НАТО та виведення українських військ з окупованих Росією територій. Після певних вагань Трамп заявив, що такі умови він не підтримує.

Колишній президент США кілька разів звинуватив Джо Байдена у неспроможності як лідера, яка, на його думку, стала причиною війни в Україні. Трамп вважає, що Путін розпочав вторгнення через неповагу до Байдена, зокрема через виведення американських військ з Афганістану, яке Трамп називає “найганебнішою сторінкою в історії США”.

У відповідь Джо Байден заявив, що “ніколи не чув стільки дурниць”. Він підкреслив, що припинення підтримки України призведе до подальшої агресії Путіна, який може загрожувати Польщі, Білорусі та іншим країнам НАТО. Байден зазначив, що Трамп не розуміє серйозності ситуації.

Трамп також заявив, що через дії Байдена світ ніколи не був настільки близьким до початку Третьої світової війни, оскільки Байдена “ніхто не поважає”. У відповідь чинний президент додав, що третю світову наближають ті, хто, як Трамп, вважають, що Путін зупиниться на Україні й не атакуватиме інші країни НАТО.

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев