Перша країна у світі заборонила продаж тютюну наступному поколінню

news

Нова Зеландія стала першою у світі, яка заборонила продаж тютюну наступному поколінню, тобто тим, хто народжений після 1 січня 2009 року

Парламент Нової Зеландії ухвалила закон, котрий спрямований на те, щоб люди віком 14 років і молодше ніколи не могли легально купувати сигарети. Він набуде чинності 1 січня 2023 року.

Про це повідомляє The Guardian. Водночас продаж вейпу у країні не обмежуватимуть.

Мінімальний вік для покупки сигарет постійно підвищуватиметься. Так, тим, хто за 50 років спробує купити цигарки, знадобиться посвідчення особи, щоб підтвердити, що йому не менше 63 років.

Ми хочемо переконатися, що молоді люди ніколи не почнуть палити, тому ми вважатимемо правопорушенням продаж або постачання тютюнових виробів новим поколінням молоді. 

Люди, яким зараз 14 років, ніколи не зможуть легально купувати тютюн, коли закон набуде чинності,

– гооворить заступниця міністра охорони здоров’я Айша Верралл.

Також передбачені й інші заходи, спрямовані на обмеження доступності сигарет.  У тютюнових виробах різко зменшать кількість нікотину, а сигарети продаватимуть у спеціалізованих магазинах. Загальна кількість тютюнових магазинів скоротиться вдесятеро — з 6000 до 600.

Зазначається, що Нова Зеландія прагне досягти своєї мети – зробити країну “бездимною” до 2025 року.

Нова Зеландія також збільшила фінансування медичних послуг і кампаній, і розгорнула послуги з відмови від куріння спеціально для громад маорі і жителів тихоокеанських островів.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев