Переводимо вікна на “зимовий режим”: як, для чого та чи варто таке робити?

news

Режими «зима» та «літо» — це неформальні назви регулювань притиску віконної рами. У теплу пору року слабке прилягання ущільнювача забезпечує мікропровітрювання. А от з настанням холодів подібний ефект обертається протягами з вікон, які нікого не потішать.

Зимовий режим пластикових вікон – цей режим дозволяє забезпечити більш щільне прилягання рамки стулки вікна до віконної рами і, відповідно, сприятиме утриманню теплого повітря.

Вирішується перехід з “літнього” на “зимовий” режим за допомогою зміни притиску на ексцентриках стулки. І впоратися з цим можна буквально за кілька хвилин.

Як перевести вікна в “зимовий режим”

1. Приготуйте інструменти

Залежно від конструкції фурнітури, що використовується, для налаштування знадобиться один з наступних інструментів:

  • шестигранний ключ 4 мм;
  • ключ Torx T15 («зірочка»);
  • ріжковий гайковий ключ 11 мм або пасатижі;
  • плоска викрутка.

2. Знайдіть регулювальний ролик, характерний металевий штифт в рамі рухомого вікна, який видимий після відкриття

На різній фурнітурі їх вигляд трохи відрізняється: можуть бути круглими з гніздом для ключа по центру або без нього або овальними без отворів.

Ексцентрики знаходяться не тільки збоку вікна, але також зверху та знизу. Залежно від розмірів стулки встановлюють різну кількість цапф рівномірного притиску по всьому контуру.

Для правильного налаштування потрібно відрегулювати їх усі. Іноді нижній ексцентрик розташовується не на стулці, а на рамі.

3. Підберіть ключ

4. Переверніть цапфи (ексцентрики)

Використовуючи відповідний ключ або вручну, переведіть усі ексцентрики в положення з максимальним притиском. Вони рухаються досить туго, тому крутіть сміливіше, нічого не зламається.

Зазвичай, на деталі є маркування як крапки або ризики. У нейтральній позиції вона розташовується посередині вгорі чи внизу. Положення мітки у бік ущільнювача відповідає максимальному притиску, у бік вулиці – мінімальному.

Запам’ятати просто: риска у кімнату — зима, риска на вулицю — літо.

В овальних ексцентриків стандартне положення – по діагоналі. Тобто максимальний притиск буде, якщо деталь повернути горизонтально, а мінімальний — вертикально.

Іноді на цапфах взагалі немає жодних міток. У такому разі потрібно орієнтуватися за самими ексцентриками. Якщо розгорнути їх ширшою частиною до ущільнювача, притиск посилиться, а якщо вузькою стороною — зменшиться.

5. Перевірте притиск

Після регулювання обов’язково перевірте щільність прилягання елементів конструкції. Для цього візьміть аркуш паперу, вставте його між рамою та стулкою, а потім закрийте вікно та спробуйте витягнути. Якщо налаштування виконані правильно, папір вийде насилу або порветься.

6. Не забудьте перевести вікна в літній режим весною

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев