Перевірте свій гаманець: як виглядають банкноти, які вилучають з обігу

news

В Україні з початком нового 2023 року розпочали вилучати з обігу старі гривневі банкноти. Мова йде про про паперові купюри номіналами 5, 10, 20 та 100 гривень зразків 2003-2007 років.

Нацбанк України прийняв рішення замінити банкноти попереднього покоління з метою підвищення якості та надійності готівки в обігу, зважаючи на зношеність банкнот. А також для поліпшення готівкових розрахунків та їхньої зручності для населення.

Українці мають бути впевнені, що готівка, отримана в торговельній мережі, касі банків або в їхніх банкоматах, дійсно платіжна, захищена та належної якості,

– пояснюють у НБУ.

Банкнотами зразків 2003-2007 років можна буде продовжувати розраховуватися без обмежень, їх не потрібно буде спеціально обмінювати.

Однак українські банки більше не видаватимуть із кас такі купюри за всіма видами готівкових операцій.

Таким чином, потрапляючи в банки, банкноти попереднього покоління не будуть більше повертатися в обіг, а вилучатимуться з обігу та передаватимуться до Нацбанку для подальшої утилізації.

Як виглядають гривні, які скоро зникнуть з обігу

Замість вилучених старих банкнот в обіг надійдуть оновлені банкноти та обігові монети, номіналами 5 та 10 гривень зразка 2018 року.

А також про банкноти номіналами 20 та 100 гривень із сучасним дизайном та посиленою системою захисту.

 

Раніше ми повідомляли, що Національний банк України випустив в обіг банкноти номіналом 100 гривень зразка 2014 року, які мають підпис Голови Національного банку України Андрія Пишного.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев