Переваги та недоліки ГБО на автомобілі

news

Переобладнання авто на споживання газу замість штатного палива сьогодні стало популярною послугою в Україні. З’явилася велика кількість спеціалізованих сервісів, що займаються монтажем та обслуговуванням ГБО. Найкращі з них, які мають у штаті сертифікованих досвідчених фахівців високої кваліфікації, такі як мережа СТО «Час Газу», пропонують навіть установку ГБО на TSI або TFSI двигуни, у яких поєднані одразу два ускладнення: пряме впорскування та наявність турбіни. Самі по собі ці мотори працюють дуже економно, проте їх власники воліють встановити газову паливну систему. Чому? У цьому ми й вирішили розібратися, розглянувши переваги та недоліки ГБО.

Переваги ГБО

Використання газу як пального на автомобілях, що оснащені двигуном внутрішнього згоряння, має кілька важливих переваг, про які варто поговорити докладніше.

Економія на паливі

Головним і найсуттєвішим плюсом заміни бензину на газ є економія витрат на пальне. Їздити на газі набагато вигідніше з огляду на те, що коштує він майже вдвічі дешевше. Навіть при тому, що двигун споживає на 10-20% більше газу, ніж бензину, різниця в ціні приносить економію не менше 40%. І ця тенденція зберігається за будь-яких коливань цін на пальне.

До того ж і заправляти двигун маслом доведеться рідше, та це дає додаткову економію. Адже при згорянні газу на стінках циліндрів залишається масляний наліт, а не смоляна кіптява, як після бензину.

Зниження шкідливих викидів

Зниженню концентрації шкідливих речовин у вихлопах при роботі двигуна на газі сприяє:

  • менший вміст у газі домішок, що негативно впливають на довкілля, а такі компоненти, як сірка та свинець, відсутні у ньому зовсім;
  • більш повне згоряння, завдяки кращій дифузії газу з повітрям, рівномірному розподілу газоповітряної суміші за об’ємом циліндра та тривалішому горінню.

Встановлення газової системи 4, 5 або 6 покоління дозволяє зменшити шкідливі викиди в атмосферу у 2,5 раза.

Використання ГБО має й інші переваги, але ми хочемо відзначити ще один важливий плюс від роботи автомобіля на газі – подовження експлуатаційного ресурсу двигуна. Адже в цьому випадку:

  • повільніше зношуються поршневі кільця та циліндри;
  • зменшується навантаження на колінвал;
  • не утворюється нагар на свічках запалювання, впускних та випускних клапанах.

Недоліки ГБО

Мінусів у ГБО значно менше та вони не настільки суттєві, якщо не брати до уваги недоліки систем газу 2 покоління, які не відповідають сучасним екологічним вимогам (належать до стандарту Євро-1) та схильні до ризику виникнення зворотного удару через попадання іскри у впускний колектор. Таке обладнання вважається застарілим і встановлюється на авто з карбюраторним мотором. Ми розглянемо два основних недоліки, властиві будь-якому поколінню ГБО.

Вартість встановлення

Щоб встановити систему газу на авто, необхідно заплатити досить велику суму за обладнання та монтаж. Найдешевше ГБО 2 покоління коштує 250 євро, а 4-го – від 430. І чим більше число циліндрів, тим дорожче ГБО. Деякі автосервіси пропонують своїм клієнтам оплату в кредит, а на станціях мережі «Час Газу» у Києві, Львові, Борисполі та Ірпені можна сплатити за монтаж ГБО в розстрочку.

Крім того, законодавством України передбачена податкова знижка при встановленні ГБО у розмірі його вартості.

Зменшення об’єму багажника

Враховуючи, що газовий балон встановлюється у багажному відділенні, місткість останнього зменшується, але не більше ніж на розмір запаски, оскільки тороїдальні балони мають саме такі габарити.

Резюмуючи можна сказати, що експлуатація авто з ГБО приносить істотну вигоду при мінімальній незручності у вигляді меншого об’єму багажника. Ось чому установка систем автогазу має такий попит.

На правах реклами

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев