Переваги використання гелю для дезінфекції рук

news

Мило і вода знищують далеко не всі шкідливі мікроорганізми на руках. Далеко не завжди і не всюди можливо їх використовувати. В багатьох випадках значно ефективнішим є гель для дезінфекції рук. Його рекомендується використовувати як альтернативу милу в закладах охорони здоров’я, косметичних салонах, перукарнях, громадських закладах. Він також може замінити традиційні засоби для миття рук в тих умовах, де немає доступу до чистої води. Наприклад, його можуть використовувати туристи, які подорожують у тропічних країнах.

Ключові переваги гелів для дезінфекції

Кілька плюсів гелю для очищення рук:

  • Знищення максимальної кількості мікроорганізмів. Значно знижується ймовірність інфікування та захворювання. Також створюється ефективний бар’єр для циркуляції патогенів, особливо у зимовий період (під час підвищеної захворюваності грипом та ГРВІ).
  • Зручність використання. Великі ємкості з гелем можна встановлювати стаціонарно в туалетах, коридорах та інших приміщеннях. Компактні пляшечки можна носити в кишені чи сумці, перевозити в автомобілі. Це зручний варіант, якщо у вас немає можливості вимити руки гарячою водою з милом і протерти їх чистим рушником. У цьому відношенні гель надає значну перевагу людям, які часто подорожують, їздять у громадському транспорті чи в особистому автомобілі. Застосовувати дезінфікуючий засіб можна в робочому кабінеті, у класній кімнаті, просто на вулиці й в будь-якому іншому місці.
  • Доступність. Більшість дезінфікуючих засобів на спиртовій основі є доволі дешевими. Ви можете придбати невелику пляшку гелю всього за кілька десятків гривень. А вистачає її на кілька тижнів навіть при активному використанні.
  • Економія часу. Мило і вода потребують доволі багато часу. Спочатку потрібно зволожити шкіру, потім намилити її, потерти, змити мило і просушити руки. З гелем все простіше. Зволоження, змивання і просушування не потрібні.
  • Тривалий ефект. Гель утворює на шкірі тонку захисну плівку, яка запобігає потраплянню мікроорганізмів на руки протягом кількох годин. Точний час залежить від характеристик конкретного засобу.

Щоб гель ефективно знищував мікроорганізми, він повинен містити не менше 60% спирту. Також врахуйте, що гель не дезінфікує руки, замащеними землею, кров’ю, фекаліями. В такому разі їх потрібно спочатку ретельно вимити водою (бажано з милом), а вже після цього наносити очисний засіб.

Гель не рекомендується використовувати дітям у віці до 5 років. Пам’ятайте, що він знищує всі бактерії – як шкідливі, так і корисні.

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев