Перепрописати дитину без згоди матері: чи можна зняти з реєстрації неповнолітнього без дозволу одного з батьків розповів юрист

news

Згідно українського Законодавства місце реєстрації дитини визначається за згодою її батьків. Відповідно, виписати чи перепрописати дитину можна лише з дозволу батьків. 

Що робити в ситуації, якщо один із батьків втратив зв’язок із дитиною, а потрібно змінити її місце реєстрації? Юрист надав чітке пояснення

Запитання клієнта:

Дружина поїхала на заробітки кілька років тому, сина «тимчасово» залишила на моїх батьків і на мене. Ми зараз не спілкуємося. Дружина з сином також не спілкується. Вона не була в Україні вже більше двох років. Останній раз до ковіду приїзджала. Зараз треба перепрописати сина з батьківської хати до мене у квартиру. У ЦНАПі сказали, що треба її дозвіл. Її телефони не відповідають, подружка її казала, що у неї там нова сім´я і вона нібито народила дитину. Тобто на нас вона забила. Я не подавав на розлучення, думав вона одумається і вернеться. Як мені пере прописати сина?

Відповідь юриста:

Зняти з реєстрації дитину та зареєструвати у іншому житлі у вашому випадку можливо виключно через суд.
Є два варіанти:
1. Простий варіант: Подати позов про надання дозволу на зняття з реєстрації місця проживання неповнолітньої дитини та здійснення реєстрації без згоди матері. Справу ви виграєте, дитину перереєструєте, але такі питання, де потрібна згода матері, у вас будуть виникать постійно, і тому б я порадив вам підійти до питання комплексно.
2. Складніший варіант: а). розірвати шлюб; б). подати позов про стягнення аліментів, щоб утворився борг; в). подати позов про позбавлення батьківських прав.
При наявності інформації з держприкордонслужби про те, що матір дитини останні кілька років не перетинала кордон, при наявності заборгованості з аліментів, та при показах свідків про те, що матір не цікавиться дитиною, ця справа має дуже хорошу судову перспективу.
Відповідно після винесення рішення про позбавлення батьківських прав, ви зможете самостійно, без згоди матері приймати всі важливі в житті дитини рішення, як то зміна місця реєстрації і т.п.

 

Матеріал підготовлено за інформацією:
Назаревича Любомира Мечиславовича,
ФОП «Діяльність у сфері права».
Правова допомога та консультації в цивільних справах 
м. Луцьк
Тел./вайбер  097 38 58 658

Читайте також:

Як приватизувати помешкання, де прописаний родич, який живе за кордоном?

Виписка із квартири: як власник може виписати осіб, які не проживають за місцем реєстрації без їхньої згоди?

Як власнику житла «виписати» людину, яка не проживає у квартирі, але приписана там?

Чи мають право родичі чоловіка після його смерті виселити його дружину і дитину ? Пояснення юриста

Розлучення: чи може бути після визначено для дитини місце проживання “50 на 50” в обох батьків?

Змінити місце прописки дитини можна лише з дозволу батьків: як отримати дозвіл?

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев