Пенсіонерам не сподобається: в Україні вирішили перенести термін індексації пенсій

news

У березні 2023 року українським пенсіонерам обіцяли провести індексацію пенсії. Проте, чекати цього не варто. Кабмін переніс терміни індексації щонайменше на місяць

За словами міністра соціальної політики Оксана Жолнович, індексацію пенсій планують провести у березні відповідно до інфляції. Наразі Міністерство соціальної політики проводить розрахунки, щоб провести індексацію пенсію, враховуючи ситуацію в економіці. І терміни уже зсунулися щонайменше на місяць.

Ми працюємо над тим, аби зробити індексацію пенсій відповідно до інфляції. Є ж формула індексації і відповідний закон. Думаю, така індексація відбудеться у квітні. Зараз робимо розрахунки,

— сказала міністр

Данило Гетманцев переконує, що індексація пенсій відбудеться, оскільки виплати на це у Пенсійному фонді передбачені. Так, план на січень по Єдиному соціальному внеску, який наповнює ПФУ перевиконано на 26,5%, або на 6,1 мільярда гривень.

На сьогодні у нас показник інфляції 26,6%, але поки що немає показника середньої заробітної плати за попередній рік, з якої сплачено ЄСВ. Цей показник підраховує зараз Пенсійний фонд і власне остаточний коефіцієнт буде затверджений Кабміном, я думаю, десь через тиждень-два. І тоді ми дізнаємось, якою буде розмір індексації. В будь-якому випадку, розмір індексації буде визначатись двозначними цифрами.

0 Комментариев