«Пакунок малюка» чи грошова компенсація за нього: Що обирають волиняни, та що змінилося у правилах використання цих коштів?

news

Понад 4 тисячі волинян скористалися урядовою програмою «пакунок малюка»

Незважаючи на повномасштабне вторгнення російських військ в Україну, Уряд продовжує реалізацію програми «Пакунок малюка». Зокрема, понад 4000 волинян вже отримали одноразову допомогу.

Зокрема, з січня по червень цього року за її призначенням звернулися 3 тис. 428 волинян, з яких грошову компенсацію отримали 3 тис. 331 особа. Ще 41 заяву наразі опрацьовують фахівці районних та міських управлінь соціального захисту населення. Натомість, 42 особам відмовлено у призначенні компенсації з об’єктивних причин.

Читайте також Підвищення цін на водопостачання поки не буде: НКРЕКП скасувала рішення 

Поруч із тим, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 25.11.2020 року №1180 «Деякі питання надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», у пологових будинках області видано 569 «пакунків малюка», а управліннями соціального захисту населення – ще 10.

Слід зазначити, що з початку року на Волині народилося більше 4000 малюків. 

За словами директора департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Оксани Гобод, батьки чи опікуни новонародженої дитини за бажанням можуть отримати «пакунок малюка» або грошову компенсацію за нього.

Під час воєнного стану (плюс один місяць після його завершення) уряд дозволив використовувати ці кошти на будь-які потреби. Також не застосовується вимога використати грошову компенсацію впродовж 12 місяців. Родина може витратити її протягом воєнного стану плюс один місяць без цього обмеження.

«Оформити компенсацію замість «пакунка» можна онлайн, скориставшись послугою єМалятко. Або офлайн, звернувшись до центру надання адміністративних послуг чи виконавчого органу сільської, селищної ради», – зазначила Оксана Гобод.

До слова, розмір грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» становить не менш як три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, установленого законом на дату подання заяви про призначення грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Читайте також З 1 серпня в Україні зміняться правила поповнення банківських карток через термінали

За інформацією: Департаменту соціального захисту населення Волинської ОДА

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев