Отрута від гризунів — недосяжна мрія чи реальність

news

Прогризені упаковки з харчовими продуктами, чорні зерна посліду в приміщеннях, зіпсований у підвалі і навіть прямо на грядках урожай, писк і метушня в темний час доби. Знайома картина? Так, все це ознаки присутності одних із найнеприємніших шкідників – мишоподібних гризунів. Боротьбу з ними варто почати якомога раніше і не зупинятися, доки настирливі гості не покинуть вашу територію.

Хоча чисельність гризунів не буває такою високою, як, наприклад, комах, шкоду майну господарів вони завдають найчастіше серйознішої. Крім псування продуктів, миші та щури пошкоджують інтер’єри, м’які речі, та ще й переносять десятки небезпечних хвороб. Тому з присутністю гризунів складно змиритися і у квартирі, і на дачі, і на ділянці. Як же боротимемося?

Усі засоби боротьби з теплокровними шкідниками можна поділити на три категорії:

  • всілякі пастки (клейові, електронні, механічні мишоловки та пацюки);
  • ультразвукові відлякувачі;
  • родентицидні препарати

Різні пастки
Пастки вимагають хоча б мінімальних знань біології та звичок мишоподібних гризунів. Адже їх потрібно встановлювати там, де часто з’являються шкідники, а також необхідно враховувати їхню поведінку. Більшість типів пасток потребує постійного контролю – оновлення приманок, очищення від гризунів, що попалися, і налаштування після холостого спрацьовування. Механічні пастки можуть бути небезпечними для домашніх тварин або маленьких дітей.

Ультразвукові відлякувачі
Модні зараз ультразвукові відлякувачі далеко не завжди ефективні. Крім того, що вони, в принципі, мають невеликий радіус дії, пристрої мають обмежений відлякувальний вплив на гризунів. Шкідники спокійно повертаються після вимкнення приладів. До того ж на ринку зараз багато підроблених ультразвукових пристроїв, що мають практично нульові корисні властивості.

Отруйні препарати
Найбільшого поширення набули отруйні препарати з урахуванням харчових приманок. Гризуни, залучені запахом таких засобів, поїдають приманку та гинуть протягом деякого часу. Такі кошти успішно використовуються і на дачних ділянках, і у міських квартирах. І вам особливо не потрібно думати, де б розмістити «частування». Пацюки та миші знаходять його самостійно.

Отже, ідеальний засіб знайдено? Насправді тут є ложка дьогтю і зовсім немаленька. Практично всі родентицидні препарати містять досить небезпечні сполуки як для гризунів, але й домашніх тварин і навіть людей. Їх можна розміщувати тільки там, де до них не дістануться свійські птахи, чотирилапі улюбленці або маленькі діти. А працювати з подібними засобами необхідно із жорстким дотриманням заходів безпеки. Тому такі засоби і не можна назвати ідеальними.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев