Огірки: як уникнути помилок при вирощуванні та вирішити уже існуючі проблеми?

news

Домашні огірки є прекрасним доповненням до багатьох страв. Багато людей вирішують вирощувати овочі, щоб переконатися, що вони не містять хімічних добрив і добавок. Огірки сприймаються як овочі, які хоч і мають надмірні потреби, але сприймаються як досить легкі для вирощування. Однак, незважаючи на це, багато людей часто навіть несвідомо роблять помилки при їх вирощуванні, що може призвести до зниження врожаю. Варто перевірити, яких помилок уникати, щоб насолоджуватися хорошими врожаями та правильним смаком огірків із власного господарства. При вирощуванні огірків найважливіше — регулярність і регулярний контроль за станом посівів.

Вирощувати огірки може бути складно, тому що вони вимогливі (вони люблять тепло і родючий ґрунт) і потребують належного догляду. Нижче наведені деякі з найпоширеніших помилок, яких люди роблять під час вирощування огірків.

Місячний посівний календар: які сприятливі дні для садівників та городників у травні 2023?

Перш за все гарне розташування

Щоб отримати смачні огірки  (лат.  Cucumis sativus ) в очікуваній кількості, важливо правильно вибрати для них місце розташування. Помилкою, яку допускають дуже часто, є посадка огірків на дуже сонячних місцях – надлишок сонячного світла призводить не тільки до опіків листя, але перш за все до значного погіршення смакових якостей огірків . Однак дуже темне положення також не підходить, ідеальним буде місце в півтіні.

Також важливо не садити огірки на тому ж місці в наступні роки , оскільки ґрунт може бути занадто бідним, щоб отримати достатній урожай.

Також не можна садити огірки на місцях, де раніше росли кабачки або гарбуз , тому що ці рослини пред’являють схожі з огірками вимоги, а значить, беруть з грунту однакові поживні речовини.

Висаджувати огірки на тому ж місці можна після не менше 2-річної перерви.

Висадити вчасно

Помилка, яку часто допускають початківці, – пізня посадка розсади . Чим довше зберігається розсада, тим більше сповільнюється швидкість росту, що виражається в розвитку розсади в землі. Прострочена розсада починає в’янути, а значить, при висадці в грунт вона може зовсім не прижитися. Вони не повинні бути старше 5 тижнів, але момент посадки залежить від того, який тип вирощування використовується. Якщо огірки будуть вирощуватися у відкритому грунті, то висаджувати їх слід, коли розсаді виповниться 3-4 тижні. У тому випадку, якщо хтось вирішив вирощувати в кімнатних умовах, ідеальний час – 2-3 тижні росту розсади.

Не поливайте і правильно вносьте добрива

Вирощуючи огірки, не можна забувати про їх правильному поливі. Занадто рясний полив часто є помилкою , яка викликає не тільки гниль , але й багато хвороб, які вражають рослини .

Для огірків корисний рясний полив, але тільки в першій фазі росту, до цвітіння. У наступний період кількість води, що використовується для поливу, необхідно зменшити як мінімум вдвічі. Однак слід також уникати пересушування розсади, оскільки це може призвести до загибелі посадок і відсутності врожаю.

Також важливо, щоб  грунт перед посадкою розсади була правильно удобрена , що забезпечить правильний ріст саджанців.

Що посадити в тінистому саду? Найкращі дерева, кущі та багаторічники для затінку

Занадто густо

Занадто загущена посадка огірків також є поширеною помилкою при їх вирощуванні. Велика кількість розсади не означає великий урожай. Висаджуючи розсаду в грунт, пам’ятайте, що з часом вона підросте. Забезпечивши їм потрібний простір, ви не тільки збільшите огірки, а й збільшите врожайність і покращите смак огірків.

Варто поспостерігати за розсадою після висадки в грунт, якщо в деяких місцях видно значно сповільнений ріст, перевірте, чи не забагато їх там. Видалення одного або кількох може сприяти покращенню загальної посадки . Залишати проміжок між саджанцями також добре, якщо їх атакують хвороби або комахи. Боротися з ними набагато легше, коли розсаді достатньо місця.

Щоб огірки родили ціле літо: секрети досвідчених городників

Регулярний урожай

Деякі залишають огірки на кущах, сподіваючись, що під сонцем вони збільшаться в розмірах і стануть смачніше. Немає нічого страшнішого, адже саме регулярний збір огірків з кущів сприяє збільшенню врожайності. Залишення перерослих огірків на кущах призводить до того, що не утворюються нові плодові бруньки, що призводить до значного зменшення кількості зібраних овочів. Також важливо правильно доглядати за кущами, якщо вони розповзаються по землі, це не принесе їм користі

Дотримуючись кількох правил і уникаючи елементарних помилок, ви зможете насолоджуватися смаком огірків із власного вирощування.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев