Оформлення тимчасового посвідчення громадянина України без присутності: нова можливість для жителів окупованих територій

news

Для громадян України, які перебувають в районі бойових дій або на тимчасово окупованих територіях, можна буде оформити тимчасове посвідчення громадянина без їхньої присутності. 

Ця можливість стане доступною з 14 березня 2024 року – коли набере чинності відповідна постанова Кабінету Міністрів України.

Як це працюватиме і що потрібно, щоб заочно оформити документи, – пояснюють аналітики Центру спільних дій. 

Читайте також На Волині блокуватимуть ворожі теле- та радіоканали: система працюватиме у дев’яти прикордонних областях 

Тимчасове посвідчення громадянина можна буде оформити в Державній міграційній службі. З таким питанням до ДМС зможуть звернутися батьки, опікуни, онуки, брати, сестра чи хтось із подружжя людини, якій потрібні документи. Також тимчасове посвідчення зможуть видати на підставі офіційного звернення Мінреінтеграції. 

Щоб оформити тимчасове посвідчення громадянина без присутності людини, потрібні такі документи: 

  • письмова заява з інформацією про людину, на ім’я якої оформлюється тимчасове посвідчення; 
  • свідоцтво про народження або документ про реєстрацію народження (можна в електронній формі); 
  • кольорове фото людини; 
  • документ, що посвідчує особу представника (наприклад, паспорт чи водійські права). 

Аналітикиня Центру спільних дій Ірина Корженкова наголошує, що ці документи дадуть змогу українцям, які втратили документи, підтвердити своє громадянство.   

Проєкт з видачі тимчасових посвідчень є експериментальним – його запровадили на два роки. Мета ініціативи – допомогти українцям із тимчасово окупованих росією територій повернутися на підконтрольну частину України, пояснює аналітикиня.

Закон має створити умови для вільного пересування українців через треті країни. Наприклад, людина перебуває в тимчасово окупованому Бердянську й хоче повернутися в на підконтрольну Україні територію. Наразі без українського паспорта вона не зможе вʼїхати в країну. Але це можна буде зробити з тимчасовою посвідкою, якщо паспорт втрачений чи пошкоджений. Адже документ могли забрати окупанти, або ж він міг згоріти разом з будинком. Важливо, щоб люди мали змогу виїхати з окупації”, – каже Ірина Корженкова.

Оскільки проєкт експерементальний, він, на думку аналітикині, потребує певного доопрацювання. За її словами, немає чіткого механізму, як тимчасовий документ діятиме за кордоном.

Незрозуміло, як інформацію про людей з тимчасовим посвідченням будуть отримувати інші країни. Залишається відкритим питання, чи зможе людина вʼїхати до держав Євросоюзу та як Україна ділитиметься з ними даними. Тобто чи передаватиме міграційна служба інформацію про людей з тимчасовим посвідченням до прикордонної служби країн ЄС”, – зазначає Ірина Корженкова.  

Читайте також Укрзалізниця запускає бета-тестування автоматичного придбання квитків: переваги та як долучитися 

Раніше в Центрі спільних дій також проаналізували зміни для власників житлових сертифікатів на зруйноване житло.

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев