Одне з селищ Волині намагається отримати статус міста

news

Мова йде про селище Ратне. 

28 липня 2023 року Верховною Радою  ухвалено закон №8263, який оновлює класифікацію населених пунктів в Україні та встановлює порядок їхнього утворення та ліквідації, перейменування і зміни статусу. 

Згідно з законом в Україні зникне статус селище міського типу, а натомість залишаються: міста, селища та села.

Для статусу міста, чисельність населення має бути 10 000 осіб.

По офіційним даним, на сьогодні у Ратному мешкає 8 569 людей. Для набуття статусу міста має бути щонайменше 10 тисяч.

Читайте також “Серійний” наркодилер у 19: На Волині на гарячому затримали продавця психотропів 

Голова Ратнівської громади Віталій Бірук закликав місцевих жителів поновити відомості у будинкових книгах і звернутися в ЦНАП.

Шановні жителі селища Ратне

Ми живемо у чудовому містечку з давньою і славною багатовіковою історією. У 1440 році Ратне отримало Магдебурзьке право, яке надавало місту право на міське самоврядування. Здавна жителі округи називали ратнівчан міщанами. Проте статус міста не був закріплений і збережений. Тож не одне покоління наших земляків обговорювало необхідність відновлення цього статусу. І сьогодні така можливість може реалізуватися. Верховна Рада 28 липня нинішнього року ухвалила закон №8263, який оновлює класифікацію населених пунктів в Україні та встановлює порядок їхнього утворення та ліквідації, перейменування і зміни статусу.

В Україні ліквідовується статус селищ міського типу і будуть лише міста, селища та села.

Відповідно до документа, місто має мати не менш як 10 тисяч населення.

Відділ «Центр надання адміністративних послуг» Виконавчого комітету Ратнівської селищної ради з березня 2021 року розпочав роботу по наповненню Реєстру територіальної громади. Станом на 01 серпня 2023 року кількість жителів селища Ратне, відомості про яких актуалізовані в Реєстрі тергромади становить 8569 осіб. Отже, для набуття статусу МІСТО, нам необхідно внести в Реєстр 1431 особу.

Прошу усіх жителів селища Ратне, які на протязі останніх двох років ще не звертались у ЦНАП, принести свої будинкові книги задля наповнення Реєстру територіальної громади. Від небайдужості кожного ратнівчанина, від нашої не пасивної позиції залежить сьогодні бути Ратному містом чи залишатись селищем” – йдеться у зверненні Віталія Бірука. 

Читайте також От що значить ігнорувати попередження: Поблизу білоруського кордону на міні підірвався трактор 

0 Комментариев