Очільник волинської міліції каже, що його скомпрометували

news

Начальник УМВС України у Волинській області Петро Шпига запевняє, що негативно ставиться до хабарництва будь-яких масштабів. А твердження, що він не вважає тисячу гривень хабарем, було просто «вирваним» із контексту. Скандальний сюжет, підготований журналістами «5 каналу», головний правоохоронець області прокоментував під час прес-конференції 6 жовтня.

Про це повідомляє Волинський інформаційний портал.

Нагадаємо, що днями ЗМІ поширили сюжет «5 каналу», в якому очільник волинської міліції сказав на камеру, що «хабар – це 100–200 тисяч доларів, а не тисяча гривень».

«Я вражений таким матеріалом. Тепер я точно знаю, що слово – це зброя, і все, що сказано, може бути використано проти мене особисто», – прокоментував цей випадок Петро Шпига.

Він зазначив, що завжди був відкритий і відвертий у спілкуванні з журналістами, ніколи і нікому не відмовив у коментарі. «Так і цього разу було. Взагалі темою спілкування було тоді, два тижні тому, питання незаконного видобутку бурштину. Тобто, ми говорили про корупційні схеми, кришування, масштаби видобутку бурштину, міліонні суми збитків, надані державі. І практично в контексті цього зачепили тему корупції в правоохоронних органах. Я відповів, що ми не відкидаємо цього явища і навпаки наголосив, що для того, щоб довести хабар, не достатньо просто говорити, не залежно якого він розміру… Але для того, щоб хабар дійсно був хабаром і довести цей факт, потрібно професійно задокументувати його», – пояснив правоохоронець.

А також продовжив: «Я до цього категорично і скрупульозно ставлюся. Ми самі намагаємося очищати свої ряди. Факти, які у нас були до цього – затримання на хабарах працівників дільничних інспекторів міліції на тисячі–двох тисячах гривень; затримання працівника державної служби боротьби з економічною злочинністю – тисячу гривень отримав від валютних міняйл».

Петро Шпига вважає, що все ж особливу увагу треба приділяти серйозним корупційним схемам, «де використовуються серйозні суми і серйозні підкупи».

«От ми і говорили, що навколо цього бурштину такі явища є і треба відслідковувати роль тих самих правоохоронців будь-якої структури, роль відповідних керівників злочинних угрупувань і тому подібне», – повідав очільник міліції області.

«Але кожен зі мною погодиться, я думаю, що треба шукати причинно-наслідковий зв’язок – що спонукає людей до того, щоб отримувати незаконний дохід у вигляді того ж хабара. Напевно, знову ж таки, низький рівень заробітної плати. І це стосується не лише правоохоронців. Людина йде на це, щоб було за що утримувати сім’ю. І, напевно, тому є, на жаль, такі факти», – бідкався начальник обласного управління МВС.

«А те, що вирвана з контексту розмови про незаконний видобуток бурштину моя фраза, що тисяча гривень – не хабар, думаю, що це спроба скомпрометувати мене особисто, як керівника та і всю міліцію Волині», – підсумував він.

0 Комментариев