Обміняти українське посвідчення водія можна у Польщі: у яких міста працюють центри обміну?

news

Українці, які виїхали до Польщі на власних авто після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, часто задумуються над правомірністю та законністю використання свого українського посвідчення водія у чужій країні.

З липня 2022 року Євросоюз розширив можливості користування українським посвідченням водія для всіх, у кого є статус тимчасового або належного захисту в країнах ЄС. Про це інформує МВС Ураїни.

На період дії такого статусу дозволено користуватися українським посвідченням водія. Також можна користуватися посвідченням старого зразка, яке оформлене лише кирилицею, без додатково завіреного перекладу. Окрім того, українці можуть отримати тимчасове посвідчення водія зразка ЄС у разі втрати чи викрадення українського посвідчення.

Як обміняти українське посвідчення водія у Польщі

У чотирьох містах Польщі працюють центри, де громадяни України можуть обміняти посвідчення водія.

На даний час Центри ДП «Документ» працюють у Варшаві, Вроцлаві, Ґданську і Кракові.

Обмін відбувається за таким алгоритмом: людина звертається до адміністратора центру ДП «Документ» і вони оформляють заявку, потім її розглядає адміністратор сервісного центру МВС в Україні. У разі успішного схвалення, у Польщі відбувається друк та видача нового посвідчення водія. Центри працюють в чотирьох містах,

– сказано в повідомленні.

Як повідомляють у прес-службі МВС, наявне посвідчення водія людина має лишити адміністратору центру ДП «Документ».

Відновлення посвідчення водія при втраті чи викраденні не надається за кордоном, тільки обмін. Відновити документи можна лише на території України.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев