Обласні чиновники просять залишити «Волиньторф» на балансі держави

news

Прохання про виключення ДР «Волиньторф» із переліку об’єктів приватизації, озвучив начальник обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко.

Питання піднімалося під час робочої зустрічі з керівником регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях Владиславом Калинцем.

Підприємство було включено до об’єктів приватизації ще в 2019 – 2020 роках, згідно плану мав відбутися аукціон. 

Об’єкт не потрапив до категорії стратегічних підприємств, що не підлягають приватизації. Мовляв, на ринку є інші види альтернативного палива.

На сьогодні у зв’язку з військовою агресією росії, ситуація кардинально змінилася і підприємство відіграє ключову роль у проходженні опалювального сезону для області.

До того ж, 64% установ соціальної і бюджетної сфери Волинської області опалюються за рахунок твердого палива (торфобрикети та торфокрихта). Адже на сьогодні ДП «Волиньторф» забезпечує дешевим та здебільшого єдиним місцевим паливом населення і бюджетні установи.

Також «Волиньторф» є одним з найбільших платників податків  до державного та місцевого бюджетів.

І найголовніше, нині там працює 400 волинян, для яких важливо зберегти працевлаштування.

Окрім стратегічного значення, підприємство має й соціальну складову, адже обслуговує північні райони, які опалюються торфом і не мають газу. Мова про заклади соціальної сфери (школи, садочки, медзаклади).

Саме тому керівництво області одностайне у цьому питанні і вчергове звернулося з проханням призупинити процес приватизації.

Керівник регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях зазначив, що приїхав особисто розібратись у ситуації, розуміючи, яке соціальне значення має об’єкт для області.

Однак, призупинення процесів приватизації – не в його компетенції. Відповідно Владислав Калинець порадив звертатися у Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, а також до Кабінету Міністрів України та обґрунтувати ще раз у листі енергетичну важливість для області об’єкту.

За інформацією Волинської обласної державної адміністрації 

0 Комментариев