Обережно! на Волині може бути небезпечний сир, який здатен спричинити менінгіт та викидень

news

В Україну завезли сир, у якому виявлено лістерію – бактерію, яка дуже небезпечна для життя та здоров’я людини. Приїхав цей небезпечний сир із Франції.

Як повідомляється на сторінці Головного управління Держпродспоживслужби у Тернопільській області у Фейсбуці, лістерію моноцитегенес виявили у французькому сирі Гаперон. Сир було завезено також і до інших областей України.

Відомо, що продукт був експортований з Франції, виробник SOCIETE LAITIERE DE VICHY, Франція, експортер – Thomas Export SA, Франція. Одержувач в Україні – ТОВ “ТД Гумандіз”, вул. Костянтинівська, 72, Київ, 04080.

У Держпродспоживслужбі просять негайно повідомити про виявлення цього товару з метою вилучення його з продажу.

Як може виглядати небезпечний сир Гаперон

Що таке лістерія моноцитогенес

Це грампозитивна бактерія, яка широко поширена у сільськогосподарському та аквагосподарському середовищі – ґрунт, рослинність, силос, фекалії, нечистоти, вода, а також у харчовій промисловості. Вона може потрапляти в сирі овочі, сире та пастеризоване молоко, сири, особливо м’яких сортів, морозиво, олію, ковбаси з сирого ферментованого м’яса, консервовану та копчену рибу. Розмножується у продуктах навіть за умов низьких температур.

В організмі людини викликає захворювання лістеріоз. Особливо небезпечна хвороба для людей з ослабленим імунітетом та вагітних. Лістерії здатні вільно пересуватися кровотоком, мігрувати в різні органи людини, нервову систему, статеві органи. Клінічні прояви лістеріозу – менінгіт, менінгоенцефаліт, сепсис, викидень, перинатальні інфекції та гастроентерит.

0 Комментариев